«Պֆայզեր» պատվաստանյութը հասանելի է Հայաստանում. կարող են պատվաստվել 12 տարեկանից բարձր բոլոր անձինք
21/02/2022 13:47
COVID-19-ի դեմ «Պֆայզեր» պատվաստանյութի ձեռքբերված խմբաքանակը բաշխվել է և հասանելի է առողջության առաջնային պահպանման օղակներում` պոլիկլինիկաներում և պատվաստումային շարժական կետերում, հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
«Պֆայզեր»-ով կարող են պատվաստվել 12 տարեկանից բարձր բոլոր անձինք (12-18 տարեկանները` ծնողի ստորագրությամբ):
Որպես բուստեր դեղաչափ`«Պֆայզեր» պատվաստանյութը կիրառելի է 18 և բարձր տարիքի անձանց շրջանում՝ պատվաստման ամբողջական կուրսից հետո առնվազն 3 ամիս անց:

Вакцина Pfizer уже доступна в Армении: вакцинацию могут пройти лица старше 12 лет
Партия вакцины против COVID-19 производства компании Pfizer уже поступила в Армению и распределена в медицинских учреждениях первичного звена здравоохранения – поликлиниках и мобильных пунктах вакцинации, сообщает министерство здравоохранения Армении.
Вакциной Pfizer могут вакцинироваться все лица старше 12 лет (в возрасте 12-18 лет при наличии письменного заявления родителей).
Вакцина Pfizer может применяться в качестве бустерной дозы от Covid-19 среди лиц в возрасте 18 лет и старше как минимум через 3 месяца после полного курса вакцинации.