«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն կտապալի ընդդիմության նախաձեռնած Շուշիի հռչակագիրը դատապարտող թեմայով արտահերթ նիստը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիրը» կտապալի ընդդիմության նախաձեռնած արտահերթ նիստը: ArmLur.am-ը խորհրդարանի իր աղբյուրներից տեղեկացավ, որ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը բավարար քվորում չի ապահովելու, որպեսզի ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության՝ Շուշիի հռչակագրին վերաբերող ու այն դատապարտող թեմայով նիստը տապալվի:
Ըստ ԱԺ պաշտոնական կայքի՝ արտահերթ նիստի օր է նշանակված փետրվարի 23-ը: Նշենք, որ ընդդիմության երեկ՝ փետրվարի՝ 21-ին, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվեց «Հայաստան» խմբակցության հեղինակած հայտարարության նախագիծը՝ Ադրբեջանի և Թուրքիայի խորհրդարանների վավերացրած Շուշիի հռչակագրի մասին: Իշխող ՔՊ-ն, սակայն, հանձնաժողովի նիստի ավարտին դեմ քվեարկեց նախագծին»։

«Жоховурд»: «Гражданский договор» провалит инициированное оппозицией внеочередное заседание
Газета «Жоховурд» пишет, что правящая фракция «Гражданский договор» провалит инициированное оппозицией внеочередное заседание. Как передают парламентские источники ArmLur.am, фракция «Гражданский договор» не обеспечит кворума, чтобы провалить внеочередное заседание, в повестку которого входит предложенный фракцией «Армения» проект заявления в связи с ратификацией парламентами Азербайджана и Турции «Шушинской декларации».
Согласно официальному сайту парламента, внеочередное заседание состоится 23 февраля. Отметим, что вчера, 21 февраля, в постоянной парламентской комиссии по внешним связям обсуждался инициированный фракцией «Армения» проект о ратификации парламентами Азербайджана и Турции Шушинской декларации. Однако правящая фракция «Гражданский договор» воздержалась от голосования по проекту заявления.