Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո. ՊՆ
07/03/2022 12:26
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է, այս մասին հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական անգամ ապատեղեկատվություն է տարածում` պնդելով, թե ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո», - նշված է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под контролем ВС Армении – Минобороны
07/03/2022 13:59
Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная, сообщает министерство обороны Армении.
«Министерство обороны Азербайджана в очередной раз распространяет дезинформацию, утверждая, будто подразделения ВС Армении открыли огонь по азербайджанским боевым позициям на восточном участке границы.
Обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС Армении», - отмечается в сообщении Минобороны Армении.