«Ժողովուրդ». Սեյրան Օհանյանին կանչել են Քննչական կոմիտե
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ 2022 թվականին ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևորագույն գործերով քննչական վարչություն հարցաքննության է ներկայացել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը:
«Մեզ առայժմ չհաջողվեց պարզել, թե ինչ գործով են նրան կանչել Քննչական կոմիտե, սակայն նկատենք, որ Սեյրան Օհանյանը մինչ այս պահն ունի մեղադրյալի կարգավիճակ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում:
Բանն այն է, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նրա մասով մի քրեական գործ կա՝ «Ձորահէկ» ՓԲԸ -ի գործը, որով վերջինս ներգրավված է որպես մեղադրյալ: Վերջինիս առաջարկել են համաձայնել վաղեմության ժամկետով կարճել գործը, բայց Սեյրան Օհանյանը հրաժարվում է, և քրեական գործը մնացել է օդից կախված:
Հիշեցնենք, որ Սեյրան Օհանյանը մեղադրյալ էր նաև «Մարտի 1»-ի գործով: Իսկ թե ինչ գործով են նրան Զինվորական քննչական կոմիտե կանչել, կներկայացնենք առաջիկայում», - գրել է թերթը։

«Жоховурд»: Сейран Оганян был вызвал в Следственный комитет
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший министр обороны, руководитель парламентской фракции «Армения» Сейран Оганян в 2022 году был на допросе в следственном управлении по расследованию особо важных дел СК Армении.
«Нам пока не удалось выяснить, по какому делу он был вызван на допрос в Следственный комитет, но отметим, что Сейран Оганян до сих пор находится в статусе обвиняемого в рамках дела в Антикоррупционном комитете.
Дело в том, что Сейран Оганян привлечен в статусе обвиняемого в рамках возбужденного в его отношении в Антикоррупционном комитете дела ЗАО «Дзорак». Ему предложили согласиться с тем, чтобы дело было прекращено в связи с истечением срока давности, однако Сейран Оганян отказывается и уголовное дело все еще висит в воздухе.
Напомним, что Сейран Оганян обвинялся также по делу 1 марта. А по какому делу он был вызван в военное следственное управление, мы сообщим в ближайшее время», - пишет газета.