«Հրապարակ». «Հայաստան» դաշինքը տեղի տվեց իշխանական քմահաճություններին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընդդիմությունը տեղի տվեց իշխանական քմահաճություններին՝ Արթուր Ղազինյանն ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովից տեղափոխվել է պետաիրավական հանձնաժողով։ Նրա փոխարեն «Հայաստան» դաշինքը հանձնաժողով է գործուղել Սյունիքից ընտրված Աննա Գրիգորյանին, որը մինչ այդ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում էր։ Ղազինյանի տեղափոխությամբ պայմանավորված՝ Ագնեսա Խամոյանին էլ «աքսորել» են եվրաինտեգրման հանձնաժողով, որն ԱԺ ամենապարազիտ հանձնաժողովներից է՝ գրեթե նիստեր չեն անում։
Հիշեցնենք, որ Ղազինյանին ՔՊ-ն այդպես էլ չընտրեց հանձնաժողովի փոխնախագահ, անգամ օրենք փոխեցին, որ պարտադրեն այլ թեկնածու առաջադրել։
«Հայաստան» դաշինքից վստահեցնում են, որ փոխնախագահի պաշտոնի համար չէ այս ռոտացիան, ավելին՝ ասում են, որ այդ պաշտոնին այլ թեկնածու չեն առաջադրելու։ ՔՊ-ն էլ որոշում ունի՝ չօգտվել օրենքի հնարավորությունից փոխնախագահի պաշտոնը զավթելու համար։ Եվ հատուկ որոշում են ընդունել, որ Քոչարյանի բացակայության պարագայում նիստերը վարելու է հանձնաժողովի անդամ Արմեն Խաչատրյանը»։

«Грапарак»: Фракция «Армения» поддалась на капризы властей
Газета «Грапарак» пишет, что оппозиция поддалась на капризы властей: Артур Казинян перешел из постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности в комиссию по государственно-правовым вопросам. Вместо него из фракции «Армения» в комиссию командирована депутат из Сюника Анна Григорян, которая до этого входила в состав комиссии по внешним отношениям. Из-за перехода Казиняна Агнеса Хамоян «сослана» в комиссию по вопросам европейской интеграции, одну из самых паразитичных комиссий парламента, которая практически не проводит заседаний.
Напомним, «Гражданский договор» так и не избрал Артура Казиняна заместителем председателя комиссии по вопросам безопасности и обороны, они внесли даже поправки  в закон, чтобы принудить оппозицию выдвинуть нового кандидата.
Во фракции «Армения» заверяют, что эта ротация не связана с должностью зампредседателя, более того, говорят, что на эту должность не намерены выдвигать другого кандидата. В «Гражданском договоре» есть решение не использовать эту возможность для захвата должности заместителя председателя. Принято также специальное решение, что в отсутствие Андраника Кочаряна заседания будет вести член комиссии Армен Хачатрян.