«Հրապարակ». Արայիկ Հարությունյանի թիմակիցները վախեցե՞լ են ՀՀ իշխանություններից
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովում երեկ տեղի ունեցած խորհրդարանական լսումներին, որը վերաբերում էր Արցախին, և որի նախաձեռնողը ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունն էր, մասնակցում էին Արցախի ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությունների մի շարք պատգամավորներ: Հրավերը մերժել էր Սամվել Բաբայանի «Միասնական հայրենիք» խմբակցությունը: Իշխող «Ազատ հայրենիքն» ընդունել էր հրավերը, որը հասցեագրված է եղել պատգամավոր Արամայիս Աղաբեկյանին, սակայն լսումների օրը հայտնել էին, թե եղանակային վատ պայմաններով պայմանավորված՝ պատգամավորը չի կարողացել Հայաստան հասնել:
ՊՈՒ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը հաստատեց. «Մեր մյուս գործընկերներն ավելի վաղ են եկել, իսկ մյուս գործընկերը չի հասցրել, ինչի համար ներողություն է խնդրել, և կարելի է հասկանալ»:
Մինչդեռ կասկածներ կան, որ Արայիկ Հարությունյանի թիմակիցներն ուղղակի վախեցել են ՀՀ իշխանություններից և նրանց հրահանգով են բոյկոտել լսումները: Հակառակ դեպքում ընդդիմադիրների պես շուտ կգային, կամ էլ հանգստյան օրերին ՔՊ-ականների հետ Աղվերանում կրթական թեմաներ քննարկողները ներկա կգտնվեին»։

«Грапарак»: Соратники Араика Арутюняна испугались властей Армении
Газета «Грапарак» пишет, что в инициированных накануне фракцией «Честь имею» парламентских слушаниях, которые касались вопроса Арцаха, участвовал ряд депутатов Национального Собрания Арцаха от оппозиционных фракций. Приглашение отклонила фракция Самвела Бабаяна «Единая Родина». Правящая «Свободная Родина» приняла адресованное депутату Арамаису Агабекяну приглашение, однако в день слушаний сообщила, что из-за плохих погодных условий депутаты не смогли приехать в Армению.
Депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян подтвердил это: «Одни из наших коллег приехали раньше, а другие просто не успели, они принесли извинения и это можно понять».
«Между тем есть подозрения, что соратники Араика Арутюняна просто испугались властей Армении и бойкотировали парламентские слушания по их указанию. В противном случае, как и оппозиционеры, приехали бы пораньше или присутствовали бы те, кто в выходные дни обсуждает с «Гражданским договором» образовательные темы в Агверане», - пишет газета.