Սաղավարտների և զրահաբաճկոնների պահանջարկի ծրագիրը վերահաստատվել է Նիկոլ Փաշինյանի օրոք․ Դավիթ Տոնոյանը հակադարձում է վարչապետին
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանն անդրադարձել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ օրերս արած հայտարարությանը:
«ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ապրիլի 13-ին Ազգային Ժողովում ասել է, որ «առաջին անգամ պատերազմից մի քանի օր անց իմացա, որ բանակում կա սաղավարտի և զրահաբաճկոնի խնդիր»:
Պատասխանատու կերպով հայտարարում եմ, որ ՀՀ զինված ուժերի սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի, ներառյալ սաղավարտների և զրահաբաճկոնների պահանջարկը մանրամասն ներկայացված են «Սպառազինությունների և ռազմական տեխնիկայի զարգացման ծրագրում», որը վերջին անգամ վերահաստատվել է ՀՀ կառավարության կողմից՝ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնավարման ժամանակ:

Спрос на каски и бронежилеты был подтвержден во время пребывания Никола Пашиняна в должности – Давид Тоноян ответил премьер-министру
Бывший министр обороны Армении Давид Тоноян обратился к озвученному на днях премьер-министром Армении Николом Пашиняном заявлению о том, что впервые узнал о проблеме касок и бронежилетов в армии через несколько дней после войны.
«Премьер-министр Армении Никол Пашинян 13 апреля в Национальном Собрании заявил, что "впервые через несколько дней после войны узнал, что в армии есть проблема касок и бронежилетов".
Ответственно заявляю, что спрос на вооружения и военную технику, в том числе каски и бронежилеты для Вооруженных сил Армении подробно представлен в «Программе развития вооружений и военной техники», которая в последний раз была подтверждена правительством Армении во время пребывания Никола Пашиняна в должности.