«Ազատություն» ռադիոկայանի «վրիպումները» դարձել են պարբերաբար. մնում է հասկանալ՝ ինչո՞ւ կամ ո՞ւմ պատվերով է. Արցախի ԱԺ պատգամավորներ
26/04/2022 16:03
Ապրիլի 26-ին Արցախի ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարները խորհրդարան են հրավիրել ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանում ընթացող վերջին զարգացումները:
Քննարկվել են տարբեր ձևաչափերով Հայաստան-Ադրբեջան բանակցային գործընթացը և դրա արդյունքում ակնկալվող փաստաթղթերի մեջ Արցախի Հանրապետությանը սպառնացող հավանական վտանգները:
Երկուստեք կարևորել են ապրիլի 14-ի ԱԺ հայտարարության լույսի ներքո Արցախի Հանրապետության կարգավիճակի, սահմանների և անվտանգության հիմնախնդիրների արտացոլումը ստորագրվելիք ցանկացած փաստաթղթում:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև երեկ «Ազատության» ռադիոկայանին տրված Դավիթ Բաբայանի առցանց ասուլիսին, որը, ըստ Բաբայանի, ռադիոկայանի կողմից լրիվ չէր ներկայացվել և իր պահանջով վերացվել է «վրիպումը»:
Խմբակցության ղեկավարները փաստել են, որ հիշյալ ռադիոկայանի նման «վրիպումները» դարձել են պարբերաբար և մնում է հասկանալ՝ ինչո՞ւ կամ ո՞ւմ պատվերով է կատարվում այդ ամենը:

Упущения со стороны радиостанции «Азатутюн» носят периодический характер, остается только понять, с какой целью или кто заказчик – депутаты парламента Арцаха
26/04/2022 18:40
Руководители фракций Национального Собрания Республики Арцах 26-го апреля пригласили в парламент министра иностранных дел Давида Бабаяна.
В ходе встречи была обсуждена текущая ситуация в регионе.
Темой обсуждения стал переговорный процесс в различных форматах между Арменией и Азербайджаном и возможные вызовы и угрозы для Республики Арцах в ожидаемых по результатам переговоров документах.
Стороны отметили важность отражения в любых надлежащих подписанию документах проблем статуса, границ и безопасности Республики Арцах.
В ходе встречи был затронут казус, возникший вследствие озвученной радиостанцией «Азатутюн» («Свобода») и вырванной из контекста цитаты из online пресс-конференции Давида Бабаяна, который по его же требованию был исправлен.
Руководители фракций отметили, что подобные упущения со стороны радиостанции носят периодический характер и остается только понять, с какой целью или кто заказчик всего этого.