«Հրապարակ». Փաշինյանը փորձում է Արցախի և Հայաստանի մի խումբ բարձրաստիճան պաշտոնյաների դարձնել իր հանցակիցը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է Հայաստանի և Արցախի անվտանգության խորհուրդների համատեղ նիստ անցկացնել Երևանում, թերևս՝ ուրբաթ օրը։ Նպատակն Արցախի մասին նախկին հայտարարությունները խմբագրելն է, որ ՀՀ ղեկավարությունը չի պատրաստվում Արցախը հանձնել Ադրբեջանին, Արցախի ճակատագիրը որոշելու են արցախցիները։
Մեր աղբյուրն ասաց, որ սա ամենևին չի նշանակում, թե Փաշինյանը հետ է կանգնել իր ծրագրերից՝ չի ստորագրելու խաղաղության պայմանագիրը։ Այլ սրանով փորձում է Արցախի և Հայաստանի մի խումբ բարձրաստիճան պաշտոնյաների դարձնել իր հանցակիցը, հերթական անգամ խաբել հանրությանն ու ժամանակ շահել՝ հանգցնելով պայքարի կրակը։ Արցախում տարակուսած են՝ եթե Ա․ Հարությունյանի դեպքը պարզ է, ապա ինչպե՞ս են սրան մասնակցելու ԱԽ քարտուղար Վիտալի Բալասանյանն ու ԱԽ անդամները»։

«Грапарак»: Пашинян пытается сделать группу высокопоставленных лиц Арцаха и Армении своим соучастником
Газета «Грапарак» пишет, что Никол Пашинян намерен провести в Ереване совместное заседание Советов безопасности Армении и Арцаха, скорее всего, в пятницу. Цель этого – отредактировать прежние договоренности об Арцахе, что руководство Армении не собирается сдавать Арцах Азербайджану, судьбу Арцаха будут решать арцахцы.
«Как сообщил наш источник, что это вовсе не значит, что Пашинян отказался от своих программ, не подпишет мирное соглашение. Тем самым он пытается сделать группу высокопоставленных должностных лиц Арцаха и Армении своим соучастником, в очередной раз обмануть общественность и выиграть время, погасив огонь протеста. В Арцахе в недоумении, поскольку если в случае с Араиком Арутюняном все ясно, то как в этом будет участвовать секретарь Совета безопасности Виталий Баласанян и члены Совбеза», - пишет газета.