«Հրապարակ». ԱԺ ղեկավարությունը որոշել է ֆերմա հիմնել և ճագարներ բազմացնել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ-ում երեկվանից ճագարներ են հայտնվել։ Խորհրդարանի ղեկավարությունը որոշել է ավտոպարկը թարմացնելուց զատ նաև ֆերմա հիմնել` ճագարներ բազմացնել։ Մինչ այս ԱԺ այգում կենդանական աշխարհից սկյուռների կարելի էր հանդիպել, հիմա՝ նաև ճագարների։ ԱԺ նախագահի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանն ասաց, որ ճագարները ձեռք են բերվել աշխատակազմի ղեկավար Վահան Նարիբեկյանի անձնական միջոցներով, դրանք 7-ն են։
«Քանի որ այս պահին ԱԺ այգում իրականացվում են լանդշաֆտային փոփոխություններ, կանչապատում, այդ ճագարները դիտվելու են որպես դեկոր։ Դրանք նաև հունիսի 1-ին մանուկների համար նախատեսվող միջոցառման շրջանակում են բերվել այգի», - ասել է նա։
Քանի որ ճագարներն արագ են բազմանում, վտանգ կա, որ հետագայում այգուց կտեղափոխվեն շենք և առանձին ֆրակցիա կձևավորեն»։

«Грапарак»: Руководство парламента решило основать ферму и разводить кроликов
Газета «Грапарак» пишет, что со вчерашнего дня в Национальном Собрании появились кролики. Руководство парламента решило кроме обновления автопарка основать также ферму и разводить кроликов. До этого в парке парламента можно было увидеть только белок, а сейчас – также кроликов. Пресс-секретарь спикера парламента Цовинар Хачатрян сказала, что кролики приобретены за счет личных средств руководителя аппарата Ваана Нарибекяна, их семь.
"Поскольку сейчас в парке Национального Собрания проводятся ландшафтные изменения, озеленение, эти кролики будут частью декора. Они приведены в парк также в рамках предусмотренного для детей мероприятия 1 июня", - сказала она.
Поскольку кролики быстро размножаются, есть опасность, что в дальнейшем они переведут из парка в здание парламента и сформируют отдельную фракцию», - пишет газета.