Ընդդիմությունը Ֆրանսիայի հրապարակում վրաններ կտեղադրի՝ գիշերն այնտեղ անցկացնելու. Իշխան Սաղաթելյանը դասադուլներ և գործադուլներ սկսելու կոչ հնչեցրեց
01/05/2022 17:44
Մնում ենք մինչև վերջ և այսօր այդ օրն է։ Այս պահից սկսած՝ Ֆրանսիայի հրապարակը ժողովրդինն է, այս պահից սկսած՝ Հայաստանում իշխանությունը ժողովուրդն է, և այսօր մենք անցկացնելու ենք այս հրապարակում, ընդդիմության հրավիրած հանրահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այս հրապարակում քիչ հետո կտեղադրենք վրաններ՝ համապատասխան միջոցներ, որպեսզի կարողանանք գիշերն անցկացնել», - ասաց նա։
Իշխան Սաղաթելյանը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ վաղն առավոտյան ժամը 08։30-ից սկսած ընդդիմությունն սկսում է մասշտաբային անհնազանդության ակցիաներ։
«Վաղն առավոտից սկսում ենք սրանց իշխանազրկելու պրոցեսը։ Թրքահպատակ իշխանությանը պետք է րոպե առաջ հեռացնել՝ հանուն Հայաստանի, Արցախի և հանուն հայ ժողովրդի։
Վաղը հանրապետության բազմաթիվ փողոցներ և մայրուղիներ լինելու են փակ. հատկապես Կենտրոն համայքում որևէ մեքենայի շարժ պետք է չլինի», - ասաց նա՝ ուսանողներին և մյուս քաղաքացիներին կոչ անելով վաղ առավոտից դասադուլներ և գործադուլներ սկսել, փակել իրենց գյուղերի և քաղաքների փողոցները։
Իշխան Սաղաթելյանի խոսքով՝ այդ անհարմարությունները շատ կարճ են տևելու. դրանից հետո, ըստ նրա, Հայաստանում միասնություն և արդարություն է լինելու։
Ընդդիմադիր գործիչը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ իրենց հրավիրած հանրահավաքն այսօր ընդհատվում է մինչև ժամը 18։45, որպեսզի վրաններ և վառարաներ տեղադրվեն, այնուհետև հանրաավաքը կրկին կվերսկսվի։

Оппозиция установит на площади Франции палатки и переночует здесь – Ишхан Сагателян призвал студентов и граждан начать забастовки
01/05/2022 18:08
Мы остаемся до конца и сегодня этот день. Начиная с этого момента, площадь Франции принадлежит народу. Начиная с этого момента, власть в Армении принадлежит народу, и сегодня мы проведем на этой площади, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции вице-спикер парламента, депутат фракции «Армения», представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
«Чуть позже мы установим на этой площади палатки, соответствующие средства, чтобы провести здесь ночь», - сказал Ишхан Сагателян.
Он также сообщил, что завтра утром, начиная с 08:30, оппозиция начинает масштабные акции гражданского неповиновения.
«Завтра с утра мы начинаем процесс отстранения от власти этих. Обслуживающая интересы турка власть должна быть отстранена как можно скорее во имя Армении, Арцаха и во имя армянского народа.
Завтра многочисленные улицы будут закрыты, особенно в административном районе Кентрон не должно быть ни одной машина», - сказал он, призвав студентов и других граждан с утра начать забастовку, перекрыть дороги в своих селах и городах.
По словам Ишхана Сагателяна, эти неудобства продлятся короткое время: после чего в Армении воцарятся единство и справедливость.
Оппозиционный деятель также сообщил, что созванный митинг прерывается до 18:45, чтобы установить палатки, затем митинг возобновится.