«Ժողովուրդ». «Ֆեյքերի ֆաբրիկայի» ղեկավարն անցել է գործի. նոր հանձնարարական է ստացել վարչապետից
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը, որն առավել հայտնի է «ֆեյքերի ֆաբրիկայի» ղեկավար լինելով, նոր հանձնարարական է ստացել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից:
Մասնավորապես, Փաշինյանը նրան ևս մեկ անգամ հանձնարարել է շարունակել փորփրել ընդդիմադիր գործիչների անձնական կյանքը և ընտանիքի անդամներին վերաբերող, երբեմն գոտկատեղից ներքև նյութեր պատրաստել և տարածել ինչպես կայքերով, այնպես էլ ֆեյք կայքերի և ֆեյք օգտատերերի միջոցով։ Խնդիր է դրված բոլոր ընդդիմադիրներին թիրախավորել: Արդյոք կա նման բան, կիրականացնի՞ այդ նվաստացուցիչ հրահանգը աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթն այս հարցի շուրջ մեկնաբանության համար դիմեց Տարոն Չախոյանին, որը նշեց. «Դա անհեթեթություն է, ու հերքելու կարիք անգամ չկա։ Նման անհեթեթ տեղեկություն տվողին կարող եք ուղարկել ջհանդամադիմութան գիրկը»։ Շատ տպավորիչ պատասխան տրվեց Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի կողմից. կսպասենք զարգացումներին»։

«Жоховурд»: Руководитель «фабрики фейков» получил новое задание от Никола Пашиняна
Заместитель руководителя аппарата премьер-министра Тарон Чахоян, более известный как руководитель «фабрики фейков», получил новое задание от Никола Пашиняна, пишет газета «Жоховурд».
«В частности, Пашинян еще раз поручил ему продолжать копаться в личной жизни оппозиционных деятелей и подготовить материалы о членах их семей, иногда используя методы "ниже пояса", а потом распространить как через сайты, так и с помощью фейковых сайтов и пользователей. Поставлена цель сделать мишенью всех оппозиционеров. Соответствует ли это действительности и выполнит ли эту унизительное указание заместитель руководителя аппарата?
Издание обратилось к Тарону Чахояну с просьбой прокомментировать этот вопрос, который отметил: "Это абсурд и в опровержении нет необходимости. Предоставившего такую нелепую информацию можете отправить к чертовой матери".
Заместитель руководителя аппарата Никола Пашиняна дал очень впечатляющий ответ, подождем развитий», - отмечает издание.