Նիկոլ Փաշինյանին պետք է հեռացնենք առանց արյան․ Իշխան Սաղաթելյան
Այսօր մենք այս հրապարակից շատ հստակ ձևակերպեցինք վարչապետի աթոռին հայտնված անձի հրաժարականի համազգային, համաժողովրդական պահանջը, Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ ասաց ընդդիմության ներկայացուցիչներից Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա ընդգծեց՝ հրաժարականի այդ պահանջը հնչեցնելուց հետո Ազգային ժողովի շենքի մոտ գնալու նպատակն էր Նիկոլ Փաշինյանին ուղիղ ասելը, որ նա լեգիտիմ չէ, իսկ խորհրդարանի շենքը գրավելու նպատակ չկար։
«Այսօր մենք ունեինք նպատակ՝ իր ճակատին ասելու՝ դու լեգիտիմ չես, մանդատ չունես, «ռադդ» քաշի՛ր։ Խորհրդարանական խմբակցությունները դա արեցին ներսում, մենք արեցինք դրսում»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
Ընդդիմադիր գործիչը հիմնավորեց նաև պատճառը, թե ինչու խորհրդարանի շենքը «չգրավվեց»։
«Այդ շենքի մեջ իշխանություն չկա։ Իշխանությունը փողոցում է, մեր ձեռքին է։ Այդ շենքի ներսում Նիկոլն ուներ 2 000 ոստիկան։ Նիկոլը կրկին արյուն է ուզում։ Կրկին հայի արյուն է ուզում։ Այդ արյունը չի՛ լինելու։ Մենք նրան պետք է հեռացնենք առանց արյան»,- շեշտեց Իշխան Սաղաթելյանը։

Мы должны отстранить Никола Пашиняна без крови – Ишхан Сагателян
Сегодня мы четко сформулировали с этой площади всенародное требование об отставке занимающего кресло премьер-министра лица, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции вице-спикер парламента Армении, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
Он подчеркнул, что шествие к парламенту после озвучивания этого требования об отставке преследовало цель прямо сказать Николу Пашиняну, что он нелегитимен, никто не собирался «захватывать» парламент.
«Сегодня наша задача состоит в том, чтобы сказать ему в лоб – ты нелегитимен, у тебя нет мандата, убирайся. Депутаты парламентских фракций сделали это в парламенте, а мы на улице», - сказал Ишхан Сагателян.
Он отметил, что в «захвате» здания парламента не было нужды, поскольку там нет власти.
«В этом здании нет власти. Власть на улице, в наших руках. В этом здании у Никола было 2000 полицейских. Никол снова хочет крови. Он опять хочет крови армянина. Этой крови не будет. Мы должны отстранить его без крови», - отметил Ишхан Сагателян.