«Հրապարակ». Եթե Խանումյանը նշանակվի Արայիկ Հարությունյանի աշխատակազմի ղեկավար, ապա Փաշինյանն այնտեղ կունենա իր աչքն ու ականջը
06/05/2022 09:35
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած շաբաթ Արցախի գլխավոր դատախազը խորհրդարանում հայտարարեց, որ կառավարության կազմում մեղադրյալ կա՝ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյանին մեղադրանք է առաջադրվել, և դատախազությունը միջնորդություն է ներկայացրել ԱՀ նախագահին՝ կասեցնելու մեղադրյալ-նախարարի պաշտոնավարումը, բայց տևական ժամանակ է՝ պատասխան չեն ստացել։
Մենք գրել ենք, որ Խանումյանին պաշտոնում պահողն իր համերկրացի Նիկոլ Փաշինյանն է, սակայն Խանումյանին ոչ թե իր «զեմլյակը» լինելու համար է հովանավորում, այլ այն պատճառով, որ սորոսական համարվող շրջանակները վերջինիս հովանավորում են։
Երեկ լուրեր շրջանառվեցին, թե մոտ օրերս Արայիկ Հարությունյանը Խանումյանին ազատելու է նախարարի պաշտոնից, բայց նշանակելու է նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, ինչը նշանակում է, որ ԱՀ նախագահականում Փաշինյանը կունենա սեփական աչքն ու ականջը։ Լուրը պաշտոնապես ճշտել չհաջողվեց»։

«Грапарак»: Если Ханумян будет назначен руководителем аппарата Араика Арутюняна, то у Пашиняна появятся там «свои глаза и уши»
06/05/2022 11:35
На прошлой неделе генеральный прокурор Арцаха заявил в парламенте, что в составе правительства есть обвиняемый – министру территориального управления и инфраструктур Айку Ханумяну предъявлено обвинение и прокуратура представила ходатайство президенту для прекращения полномочий министра, однако уже длительное время нет ответа, пишет газета «Грапарак».
«Мы уже писали о том, что Ханумяна держит на должности его земляк Никол Пашинян, однако он прикрывает Ханумяна не потому, что он его "земляк", а по той причине, что Ханумяну покровительствуют "соросовские круги".
Вчера появились сведения о том, что в ближайшие дни Араик Арутюнян освободит Ханумяна от должности министра, но назначит его руководителем аппарата президента. Это означает, что у Пашиняна будут "свои глаза и уши" в администрации президента Арцаха. Уточнить эти сведения официально нам не удалось», - пишет газета.