Եթե այսօր կանգնած չեք այսօր ձեր ժողովրդի կողքին, ուրեմն մտեք այնտեղ, որտեղից դուրս եք եկել. Աշոտ Մինասյանի կոչը՝ համայն հայությանը
09/05/2022 19:05
Այս իշխանություններն իրենց հետ բերեցին ստի իշխանություն, դատապարտեցին մեր բանակի բոլոր գեներալներին՝ իրենց ստահոդ լուրերով։ Շինծու քրեական գործեր հարուցեցին ՀՀ երկրորդ և երրորդ նախագահների դեմ, մահվան հասցրեցին Արցախի հերոս Մանվել Գրիգորյանին, Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարեց «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանը (Աշոտ Երկաթ)։
«Այսօր դատավճռի առաջ են կանգնել իրենք, վաղը պատասխան են տալու իրենց սերունդները։ Հարց եմ տալիս այսօրվա իշխանություններին, որտե՞ղ եք ձեր մեղքերը քավելու։ Չկա այն հոգևորականը, այն սրբազանը, նույնիսկ վեհափառը չի կարող ձեր մեղքերին թողություն տալ», - ասաց Աշոտ Մինասյանը։
Նա ասաց, թե հայ զինվորը չի պարտվել, պարտվեն են այսօրվա իշխանությունները։
«Կոչս ուղղում եմ համայն հայությանը, հայ մտավորականությանը, զինվորականին, հայ  ոստիկանին. եթե դուք կանգնած չեք այսօր ձեր ժողովրդի կողքին, մտեք այնտեղ, որտեղից դուրս եք եկել», - ասաց Աշոտ Մինասյանը։

Если сегодня вы не стоите рядом с вашим народом, то идите туда, откуда пришли – призыв Ашота Минасяна всему армянству
Эти власти принесли с собой власть лжи, своими лживыми слухами осудили всех генералов нашей армии. Сфабриковали уголовные дела против второго и третьего президентов Армении, довели до смерти героя Арцаха Манвела Григоряна, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции командир добровольческого отряда «Сисакан» Ашот Минасян (Ашот Еркат).
«Сегодня они стоят перед приговором, завтра ответят их поколения. Я задаю вопрос сегодняшним властям: где вы искупите свои грехи? Нет такого священнослужителя, нет такого епископа, даже его святейшество не может отпустить вам грехи», - сказал Ашот Минасян.
Он отметил, что армянский солдат не проиграл, поражение потерпела действующая власть.
«Я хочу адресовать свой призыв всему армянству, армянской интеллигенции, военным, полицейским: если сегодня вы не стоите рядом с вашим народом, то идите туда, откуда пришли», - сказал Ашот Минасян.