Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում Երևանն անհրաժեշտ է համարում միջազգային հանրության աջակցությունը
10/05/2022 14:21
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 10-ին ընդունել է Եվրոպական միության անդամ պետությունների, ինչպես նաեւ ԱՄՆ-ի, ՄԹ-ի եւ Շվեյցարիայի՝ Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված դեսպաններին եւ դեսպանությունների ներկայացուցիչներին:
Կողմերն անդրադարձել են Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին եւ տարածաշրջանային զարգացումներին:
Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է այս համատեքստում ՀՀ դիրքորոշումներն ու առաջնահերթությունները՝ ընդգծելով այս հարցերում միջազգային հանրության աջակցության անհրաժեշտությունը:

Ереван заявил о необходимости международного содействия в вопросе урегулирования отношений с Анкарой
10/05/2022 14:47
Вице-спикер парламента Армении Рубен Рубинян сегодня встретился с послами стран ЕС, США, Великобритании и Швейцарии, обсудил процесс нормализации отношений между Арменией и Турцией, а также происходящие в регионе события.
«Рубинян представил позицию и приоритеты Армении, подчеркнув необходимость содействия международного сообщества в этих вопросах», - отметили в парламенте.