Որոշ ժամանակ անց կսկսեն «Սյունիքի օպերացիան». Ստեփան Դանիելյան
Վաղուց եմ գրել, բայց լուրջ չի ընկալվել։ Ադրբեջանը Հայաստանից պահանջում է 7 հայաբնակ գյուղ՝ Հայաստանի տարածքում, Արցախը ճանաչել Ադրբեջանի տարածքում, նաև, որ Հայաստանը ճանաչի Ադրբեջանի տարածք Սև լճերը, Վերին Շորժան, Facebook-ի իր էջում գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը:
«Սրանք ճանաչելուց հետո, հաջորդ փուլում, որոշ ժամանակ անց, կսկսեն «Սյունիքի օպերացիան»:
Սա է Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Բրիտանիայի ծրագիրը։ Հետագայում գործին է միանալու Իսրայելը ու ադրբեջանա-իրանական կոնֆլիկտի միջոցով Իրանում ադրբեջանական ապստամբություն պետք է բարձրացվի։ Ըստ երեկույթին քրդական գործոնը ևս կդառնա վճռորոշ։
Սա է տարածաշրջանային զարգացումների մենյուն, որքանով կհաջողվի, այլ հարց է, նման պլանավորումների ժամանակ անակնկալներ միշտ լինում են։
Այս վիճակում փողոցային պայքարը չի հարց լուծում։ Կողմ եմ վարչապետի հրաժարականին, բայց ցանկացած հրաժարական ինքնանպատակ չպետք է լինի, կարևորը ազգային ստրատեգիա մշակելն է, մնացած քայլերը այդ տրամաբանությունից պետք է բխեն», - գրել է քաղաքագետը։

Через некоторое время начнется «операция Сюника» – Степан Даниелян
Я давно написал об этом, но написанное не было воспринято всерьез. Азербайджан требует у Армении 7 армянонаселенных сел – на территории Армении, признать Арцах в составе Азербайджана, а также чтобы Армения признала территорией Азербайджана Черное озеро, село Верин Шоржа, написал на своей странице в Facebook Политолог Степан Даниелян.
«После их признания, на следующем этапе, через некоторое время, начнется "операция Сюника".
Это программа Азербайджана, Турции и Британии. В дальнейшем к делу подключится Израиль и посредством азербайджано-иранского конфликта в Иране должно быть поднято азербайджанское восстание. По всей видимости, курдский фактор также станет решающим.
Таково меню региональных развитий, насколько оно будет успешным, другой вопрос, при таком планировании всегда бывают сюрпризы.
В этой ситуации уличная борьба не решает проблемы. Я за отставку премьер-министра, но любая отставка не должна быть самоцелью, важно разработать национальную стратегию, остальные шаги должны вытекать из этой логики», - написал политолог.