«Հրապարակ». Փաշինյանին հորդորել են՝ չդիմել  «կոնտր» հանրահավաքների կազմակերպմանը, քանի որ իշխանության դեմ տրամադրված մարդկանց քանակն այժմ ավելի շատ է
11/05/2022 09:35
«Հրապարակ». Փաշինյանին հորդորել են՝ չդիմել «կոնտր» հանրահավաքների կազմակերպմանը, քանի որ իշխանության դեմ տրամադրված մարդկանց քանակն այժմ ավելի շատ է
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընդդիմադիրների նախաձեռնած փողոցային պայքարի սկզբնական օրերին իշխանության օրենսդիրների շրջանակում քննարկել են «կոնտր» հանրահավաքներ անցկացնելու սցենարներ, ինչպես արեցին 2020 թ․ նոյեմբերի 9-ից հետո։ Սակայն իրավապահ համակարգի պատասխանատուները Փաշինյանին հորդորել են՝ չգնալ նման քայլի, քանի որ իշխանության դեմ տրամադրված մարդկանց քանակն այժմ ավելի շատ է, քան պատերազմից հետո էր։ Եվ երկու հակադիր ճամբարների հավաքը կարող է անդառնալի հետևանքներ ունենալ։
ՔՊ-ականներից մեկը երեկ մեզ համոզում էր, որ իրենց վարկանիշը չի նվազել՝ այս օրերին իրենց հազարավոր քաղաքացիներ են զանգում, հորդորում հավաք կազմակերպել, որ Փաշինյանի աջակիցներն էլ իրենց խոսքն ասեն։ Մեր հարցին, թե այդ դեպքում ինչու հավաք չեն կազմակերպում, պատասխանեց. «Վտանգավոր է»»։

«Грапарак»: Пашиняна призвали не проводить «контрмитинг», поскольку сейчас число настроенных против власти людей значительно больше
11/05/2022 11:11
Газета «Грапарак» пишет, что вначале инициированной оппозицией уличной борьбы среди депутатов правящей фракции обсуждались сценарии проведения «контрмитингов», как это было после 9 ноября 2020 года. Однако ответственные правоохранительной системы призвали Пашиняна не идти на такой шаг, поскольку число настроенных против власти людей сейчас значительно больше, чем было после войны. И митинги двух противоборствующих лагерей могут иметь необратимые последствия.
«Один из членов "Гражданского договора" вчера убеждал нас в том, что их рейтинг не упал и в эти дни им звонят тысячи граждан и призывают организовать митинг, чтобы сторонники Пашиняна тоже могли сказать свое слово. На наш вопрос, почему в таком случае они не организуют митинг, он ответил: "Это опасно"», - пишет газета.