Դուք հավերժ մնալու եք այն ԵՄ պաշտոնյան, որի դռան մոտ քաղաքացի են ծեծում, որի դռան մոտ քաղաքացու վրա կրակում են. Մամիջանյանը՝ ԵՄ դեսպանին
06/06/2022 21:20
Բոլորս վրդովվում ենք արևմտյան դեսպանատների լռությունից, և ես հիմնավոր կասկած ունեմ, որ այդ լռությունը գին ունի, ու այդ գինը վճարվել է արցախյան հակամարտության կարգավորման բանակցություններով, Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ  «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը։
«Որովհետև Փաշինյանն ինչ-որ բան  է խոստացել այդ լռության դիմաց. երբեք պարզապես չեն լռում»,- հավելեց նա։
Անդրադառնալով Հայաստանում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինին՝ Հայկ Մամիջանյանն ասաց՝ վերջինս տևական ժամանակ, մեղմ ասած, անհասկանալի լռություն է պահպանում։
«Բայց ամսի 3-ի այն հրեշավոր վայրագությունները, որոնք տեղի են ունեցել ժողովրդի դեմ, տեղի են ունեցել ԵՄ դեսպանատան դռան դիմաց։ Դուք չե՛ք կարողանալու ասել՝ չենք տեսել։ Դա նույնիսկ ձեր տեսախցիկներն են տեսել։
Դուք հավերժ մնալու եք այն ԵՄ պաշտոնյան Հայաստանում, որի դռան մոտ ՀՀ քաղքացի են ծեծում, որի դռան մոտ քաղաքացու վրա կրակում են, ու Դուք լուռ եք մնացել։ Դուք դա չեք մարսելու»,- ասաց պատգամավորը։

Вы навсегда останетесь тем должностным лицом ЕС, перед офисом которой избивали граждан, стреляли в граждан Армении – Айк Мамиджанян послу ЕС
06/06/2022 22:03
Все возмущены молчанием западных посольств и у меня есть обоснованное сомнение, что за их молчание оплачено переговорами по урегулированию карабахского конфликта, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат парламента от фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.
«Потому что Пашинян что-то обещал за это молчание: просто так никогда не молчат», - добавил он.
Касаясь руководителя делегации ЕС в Армении, посла Андреа Викторин, Айк Мамиджанян сказал, что последняя уже длительное время хранит, мягко говоря, непонятное молчание.
«Но те ужасные зверства, которые произошли против народа 3 июня, произошли перед офисом представительства ЕС. Вы не можете сказать, что не видели этого. Это зафиксировали даже ваши видеокамеры.
Вы навсегда останетесь тем должностным лицом ЕС в Армении, перед дверью которой избивали граждан Армении, стреляли в граждан Армении, и Вы молчали. Это Вам не сойдет с рук», - сказал депутат.