Նիկոլ Փաշինյանի մնալը հավասար է պատերազմի. Արամ Վարդևանյան (Տեսանյութ)
Օրվա իշխանությունները լեգիտիմ չեն, ժողովրդին չեն ներկայացնում։ Իսկ դա նշանակում է, որ ինչ խոստում էլ տան, ինչ փաստաթուղթ էլ ստորագրեն, առ ոչինչ է, Դիմադրության շարժման հանրահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
«Հայաստանում առկա քաղաքական ճգնաժամը տեսանելի է միջազգային հանրությանը, և այն միայն մեկ լուծում ունի՝ առանց Նիկոլ Հայաստան»,- ասաց նա։
Արամ Վարդևանյանի խոսքով՝ իշխանության բոլոր ստերը հատ-հատ բացահայտվելու են, որովհետև չի կարող լինել արժանաատիվ կյանքի խոստում տված, սակայն սոցիալ-տնտեսական, անվտանգային աղետ բերած իշխանություն։
«Նման իշխանությունները պետք է հեռացվեն։ Մենք պետք է համբերատար լինենք։ Իշխանության ստերն այսօր էլ են շարունակվում։ Այն ուժը, որը բերել է պատերազմ, խոսում է այս շարժման մասին՝ իբրև պատերազմ բերելու մասին։ Ես հստակ  ասում եմ՝ Նիկոլ Փաշինյանի մնալը հավասար է պատերազմի։ Գնալու ենք մինչև վերջ, չենք հոգնելու»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։

Продолжение власти Никола Пашиняна равноценно новой войне – Арам Вардеванян
Действующая власть нелегитимна, не представляет армянский народ. А это значит, что какое бы обещание они не дали, какой бы документ не подписали – ничто, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат парламента от фракции «Армения» Арам Вардеванян.
«Международное сообщество видит существующий в Армении политический кризис и у этого кризиса есть одно решение – Армения без Никола», - сказал он.
По словам Арама Вардеваняна, вся ложь властей будет разоблачена, потому что власть, которая обещала достойную жизнь, но принесла бедствие и социально-экономические проблемы, должна уйти.
«Такая власть должна быть отстранена. Мы должны быть терпеливыми. Власть и сегодня продолжает обманывать. Та сила, которая ввергла страну в войну, говорит, что якобы это движение приведет к войне. Я четко заявляю, что продолжение власти Никола равноценно новой войне. Мы пойдем до конца, без устали», - сказал оппозиционный депутат.