Հաշվի առնելով մեր հայ ընկերների ցանկությունը՝ աշխատում ենք Հայաստանում ռուսական դպրոցների թիվն ավելացնելու ուղղությամբ. Լավրով
09/06/2022 14:27
Ռուսաստանի Դաշնությունը և Հայաստանը ամրապնդում են համագործակցությունը հումանիտար ոլորտում՝ պահպանելով միասնական կրթական, գիտական, լեզվական տարածքը, Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ ասուլիսում ասաց ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Հաշվի առնելով մեր հայ ընկերների ցանկությունը՝ մենք աշխատում ենք ավելացնել ռուսական դպրոցների թիվը, նպաստել ռուսերենի ուսուցիչների որակավորման բարձրացմանը և ռուսաստանյան բուհերում սովորել ցանկացող հայերի քվոտաների ավելացմանը», - նշել է Լավրովը։

С учетом пожелания наших армянских друзей работаем над увеличением количества русских школ в Армении - Лавров
09/06/2022 14:26
РФ и Армения укрепляют сотрудничество на гуманитарном направлении, сохраняя общее образовательное, научное, языковое пространство, заявил глава МИД России Сергей Лавров на пресс-конференции с главой МИД Армении Араратом Мирзояном.
«С учетом пожелания наших армянских друзей работаем над увеличением количества русских школ, помогаем в повышении квалификации армянских учителей-русистов и с увеличением квот для армян, которые хотят обучаться в российских вузах», - уточнил Лавров.