Տաթևին ու նրա եղբորը ոստիկաններն այսօր առևանգել են միայն նրա համար, որ բարձրաձայնել են գերեվարվածների խնդիրը․ Տիգրան Աբրահամյան
10/06/2022 16:53
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն անդրադարձել է գերեվարվածների խնդիրը բարձրաձայնած ՀՀ երկու քաղաքացիների նկատմամբ ոստիկանների գործողություններին՝ գրելով․
«Տաթև Սողոյանին և նրա եղբորն այսօր Բաղրամյան 26-ի դիմացից ոստիկաններն առևանգել են միայն այն բանի համար, որ նրանք համարձակվել են բարձրաձայնել իրենց քեռու՝ բուժծառայության փոխգնդապետ Հրանտ Պապիկյանի և մեր մյուս գերեվարված հայրենակիցների խնդիրը։
Հրանտ Պապիկյանը Զինված ուժերի ռազմաբժշկական ծառայության ամենափորձառու բժիշկներից էր, ով 44-օրյա պատերազմի օրերին Հադրութի ուղղությամբ տեղակայված զորամիավորման բուժծառայության պետն էր։
Պաշտոնական դիրքն, իհարկե, չէր զսպում Պապիկյանին՝ մարտերի ամենաթեժ ուղղություններ մեկնելու և անձամբ վիրավորներին մարտադաշտից դուրս բերելու համար։ Նման դեպքերից մեկը ողբերգությամբ ավարտվեց․ Պապիկյանը նախ վիրավորվում է, ապա գերեվարվում և մինչև հիմա նրա վերաբերյալ որևէ տեղեկություն չկա։
Սակայն Հայաստանում առկա բարոյական ճգնաժամի պայմաններում ոստիկանության որոշ անուղեղներ իրենց թույլ են տալիս Տաթևին ու նրա եղբորն ամենակեղտոտ միջոցներով բերման ենթարկել։

Татев Согоян и ее брат сегодня были похищены полицейскими только из-за того, что подняли проблему возвращения наших пленных – Тигран Абрамян
10/06/2022 17:57
Депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян обратился действиям полицейских в отношении двух граждан Армении, которые подняли проблему возвращения на родину удерживаемых в Азербайджане армянских пленных.
«Татев Согоян и ее брат сегодня были похищены полицейскими у резиденции президента на Баграмяна 26 только из-за того, что посмели поднять проблему своего дяди – подполковника медицинской службы Гранта Папикяна и других наших пленных соотечественников.
Служебное положение, конечно, не удерживало Папикяна от поездок в самые напряженные участки боев и эвакуации раненых с поля боя.
Один из таких случаев закончился трагедией: Папикян был ранен, затем захвачен в плен и до сих пор о нем нет какой-либо информации.
Однако в условиях нынешнего нравственного кризиса в Армении некоторые безмозглые полиции позволяют себе подвергать приводу Татев и ее брата самыми грязными методами.
Не буду обращаться к правоохранителям с бессмысленными призывами. Уже понятно, кто и кому служит», - написал Тигран Абрамян.