Նիկոլ Փաշինյանն ու Կատարի ԱԳ նախարարը քննարկել են Հայաստանի և Կատարի միջև հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր
14/06/2022 13:04
Պաշտոնական այցով Կատարի Պետությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր կեցավայրում ընդունել է ԿՊ արտաքին գործերի պետական նախարար Սուլթան բն Սաադ Ալ-Մուրեյխիին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են արտաքին քաղաքականության ոլորտում Հայաստանի և Կատարի միջև հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է արաբական աշխարհում Կատարի դերը և ընդգծել ՀՀ կառավարության շահագրգռվածությունը` ընդլայնելու և խորացնելու երկկողմ հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցերին:

Никол Пашинян и глава МИД Катара обсудили вопросы дальнейшего развития и укрепления армяно-катарских отношений
14/06/2022 13:10
Находящийся в Государстве Катар с государственным визитом премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с заместителем председателя совета министров, министром иностранных дел Государства Катар Мухаммедом Бен Абдель Рахманом Аль Тани, сообщает пресс-служба правительства Армении.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы дальнейшего развития и укрепления армяно-катарских отношений во внешнеполитической сфере.
Никол Пашинян отметил важную роль Катара в арабском мире и подчеркнул заинтересованность правительства Армении в расширении и углублении двусторонних отношений в различных сферах.
В ходе встречи были затронуты вопросы, связанные с происходящими в регионе Южного Кавказа процессами.