«Ժողովուրդ». «Ապրելու երկիր» անունն ունեցող կուսակցության համահիմնադիրը Հայաստանն իր զավակների համար ապրելու երկիր չի համարում
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանի որդիներն ու ամուսինը Հայաստանում չեն բնակվում: Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նախկին «լուսավորականը» դեռ մի քանի տարի առաջ է հեռատես գտնվել ու զավակներին հանել երկրից: Պատճառը, ըստ մեր տեղեկությունների, առաջին հերթին նրանց բանակից ազատելն է, քանի որ Թանդիլյանի որդիներն արդեն նախազորակոչային տարիքի են ու պետք է հաշվառում անցնեն:
Տեղեկությունը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում հաստատեց «Ապրելու երկիր» կուսակցության մամուլի քարտուղար Հռիփսիմե Հովհաննիսյանը՝ նշելով. «Մանե Թանդիլյանի որդիները ուսումը շարունակելու նպատակով ժամանակավորապես գտնվում են արտերկրում։ Ուսումն ավարտելուց հետո կվերադառնան Հայաստան՝ օրենքով սահմանված կարգով անցնելով պարտադիր զինվորական ծառայություն»։
Փաստորեն, «Ապրելու երկիր» անունն ունեցող կուսակցության համահիմնադիրը Հայաստանն իր զավակների համար ապրելու երկիր չի համարում՝ գերադասելով նրանց ապահով վայրում՝ օվկիանոսից այն կողմ պահել»։

«Жоховурд»: Соучредитель партии «Страна для жизни» не считает Армению страной для жизни для своих сыновей
Газета «Жоховуд» пишет со ссылкой на свои источники, что сыновья и муж соучредителя партии «Страна для жизни» Мане Тандилян не живут в Армении. Как передает наш источник, бывший член партии «Светлая Армения» еще несколько лет назад проявила дальновидность и вывела из страны сыновей.
«Причина, по нашим сведениям, в первую очередь связана с их освобождением от армии, поскольку сыновья Тандилян уже в допризывном возрасте и должны встать на воинский учет.
Эту информацию в беседе с изданием подтвердила пресс-секретарь партии «Страна для жизни» Рипсиме Ованнисян, отметив: «Сыновья Мане Тандилян временно находятся заграницей для продолжения учебы. После окончания учебы вернуться в Армению и пройдут военную службу в предусмотренном законом порядке».
Фактически, соучредитель партии, имеющей название «Страна для жизни», не считает Армению страной для жизни для своих сыновей, предпочитая держать их в более надежном месте – за океаном», - пишет газета.