Պատգամավորների բոլոր պարգևավճարներն անօրինական են և պետք է վերադարձվեն բյուջե. Արսեն Բաբայան
Պատգամավորների բոլոր պարգևավճարներն անօրինական են և պետք է վերադարձվեն բյուջե, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը:
«Այս մասին շատ եմ խոսել: Վերջին օրերին մամուլում նկատեցի, որ կրկին ՔՊ պատգամավորները պարգևավճարներ են ստացել: Լրատվականը տարակուսանք էր հայտնել, թե ինչու է ԱԺ նախագահի կարգադրության մեջ գրված պատգամավորներին, բայց աշխատակազմը պարգևատրել է միայն ՔՊ պատգամավորներին:
Պատճառն այն է, որ ԱԺ նախագահի կարգադրությունն ունի նաև հավելված, որտեղ թվարկված են պարգևատրվող պատգամավորների անունները, որը, սակայն, ԱԺ ղեկավարությունն ապօրինաբար չի հրապարակում:
Օրենսդրության համաձայն՝ այդ կարգադրությունն ուժի մեջ է մտնում միայն դրա ամբողջական հրապարակումից հետո և որից հետո է միայն թույլատրվում կատարել պարգևավճարների փոխանցումը: Այս իշխանության ամբողջ ժամանակահատվածում այդ հավելվածները չեն հրապարակվել, ուստի՝ պարգևատրման կարգադրություններն ուժի մեջ չեն մտել, հետևաբար, չէր կարող կատարվել պարգևավճարների փոխանցում:
Այս իշխանության հեռացումից հետո (երբ էլ դա լինի) նոր իշխանությունը պարտավոր կլինի նաև ընթացք տալ այս ապօրինությանն ու ամբողջությամբ վերականգնել պետության բյուջեից յուրացված մասը», - գրել է Բաբայանը։

Все полученные депутатами премии незаконные и должны быть возвращены в бюджет – Арсен Бабаян
Все полученные депутатами премии незаконные и должны быть возвращены в бюджет, написал на своей странице в Facebook член совета партии «Родина» Арсен Бабаян.
«Я много говорил об этом. В последние дни заметил в прессе, что депутаты «Гражданского договора» получили премии. СМИ выразило недоумение, почему в распоряжении спикера парламента написано "депутаты", но аппарат премировал только депутатов «Гражданского договора».
Причина в том, что распоряжение спикера парламента имеет также приложение, где перечислены имена премируемых депутатов, которое, однако, руководство парламента незаконно не публикует.
Согласно законодательству, это распоряжение вступает в силу только после полного опубликования и премии могут быть перечислены только после этого. Эти власти за все это время не публиковали эти приложения, посему распоряжения о премировании не вступали в силу и, следовательно, перечисления не могли быть выполнены.
После отстранения этой власти (когда бы это ни произошло) новая власть обязана дать ход этой незаконности и полностью восстановить присвоенные из бюджета государства средства», - написал Арсен Бабаян.