«Հրապարակ». Աննա Հակոբյանի այցով Փաշինյանը որոշել է «փչացնել» ըմբոստ համայնքապետերին. երկու օր է՝ վարչապետի կինը Սյունիքում է
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երկու օր է՝ վարչապետի կինը Սյունիքի մարզում է։ Մարզի մեր աղբյուրներն ասացին՝ եկել է հանգստանալու, շրջագայելու: Նա շրջում է համայնքներով, այցելում մշակույթի կենտրոններ, ժամանցի վայրեր, թանգարաններ: Մարզպետից մինչև վերջին համայնքապետ զբաղված են նրան ուղեկցելով: Երեկ տիկինը մեկնել էր Քաջարան։ Իշխանությունների կողմից հալածված քաղաքապետի` Մանվել Փարամազյանի ընդունելությունը շոկ առաջացրեց հանրության ակտիվ շրջանակներում: Վահե Հակոբյանի «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության վարչության նախկին անդամ Փարամազյանը ոչ թե «սյունյաց ողջույններով», ինչպես տարիուկես առաջ վարչապետին էին դիմավորել, այլ ծաղկեփնջով էր դիմավորում նրա կնոջը:
Մեր աղբյուրներն ասում են, որ մյուս համայնքապետերն էլ են դիմավորել և աջակցել Աննա Հակոբյանին: Իսկ ամիսներ առաջ էլ Մեղրիի համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանն էր շարունակաբար ներողություն խնդրում նրան վիրավորելու համար: Մեղրի համայնքի նորընտիր ղեկավարն էլ էր ուղեկցում Հակոբյանին: Երեկ նա եղել է Գորիսում, այցելել Բակունցի տուն-թանգարան, «Կանանց ռեսուրս» կենտրոն, որի գործադիր տնօրեն Ռուզաննա Տոռոզյանը Առուշ Առուշանյանի թիմակիցն է՝ ավագանու անդամ: Թեև ասացին, որ Գորիսի համայնքապետն անձամբ չի հանդիպել Հակոբյանին:
Այսօր նա կլինի Կապանում, և «ծաղկեփնջով» ներկայանալու հերթը համայնքապետ Փարսյանինն է: Ոմանք կարծում են, որ այս այցով Փաշինյանը որոշել է «փչացնել» ըմբոստ համայնքապետերին: Ի դեպ, Աննա Հակոբյանի այցից առաջ լցրել են Տաթև-Աղվանի ճանապարհի փոսերը, Տանձավերի հատվածում ասֆալտ են փռել: Նա մնում է Հալիձորի տարածքում գտնվող «Հարսնաձոր» համալիրում»։

«Грапарак»: Анна Акопян уже два дня в Сюнике – этим визитом Пашинян решил замарать непокорных глав общин
Газета «Грапарак» пишет, что уже два дня супруга премьер-министра находится в Сюникской области. Как передают источники издания в области, она приехала отдохнуть, осмотреться. Она посещает общины, культурные центры, места времяпровождения, музеи. Начиная с губернатора и заканчивая последним руководителем общины, все заняты ее сопровождением. Вчера она побывала в Каджаране. Прием, утроенный преследуемым властями мэром Манвелом Парамазяном, вызвал шок у активной части общества. Бывший член правления партии Ваге Акопяна «Возрождающаяся Армения» Манвел Парамазян встретил супругу премьер-министра не «сюникскими приветствиями», как год назад встречали премьера, а с букетом цветов.
«Как передают наши источники, другие руководители общин тоже встречали и обхаживали Анну Акопян. А несколько месяцев назад руководитель общины Мегри Мхитар Закарян постоянно извинялся за свои оскорбления. Акопян сопровождал также новый мэр Мегри. Вчера она побывала в Горисе, посетила дом-музей Бакунца, «Женский ресурсный центр», исполнительный директор которого Рузанна Торозян – соратник Аруша Арушаняна, член Совета старейшин. Хотя сказали, что руководитель общины Гориса лично не встречался с Акопян.
Сегодня она посетит Капан, и очередь предстать «с букетом» за Парсяном. Некоторые считают, что этим визитом Пашинян решил «испортить» непокорных руководителей общин. Кстати, до визита Анны Акопян заделали дыры на дороге Татев-Агвани, заасфальтировали участок села Тандзавер. Она остановилась в гостиничном комплексе «Арснадзор» близ села Алидзор», - пишет газета.