«Հրապարակ». Տպավորություն է, թե Անդրեա Վիկտորինը կառավարական կաբինետներից երբեք դուրս չի գալիս
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր աչքը սովորեցրին, որ ցանկացած պետական միջոցառման, մանավանդ՝ դատաիրավական և ոստիկանության համակարգին առնչվող, պետք է պարտադիր ներկա լինեն սորոսական ՀԿ-ների ներկայացուցիչները և արևմտյան դեսպանները։ Իսկ ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինի պարագայում, առհասարակ տպավորություն է, թե կառավարական կաբինետներից երբեք դուրս չի գալիս։
Երեկ նա մասնակցել և բացման խոսք է ասել Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարությունից բխող 2020-2022թթ. գործողությունների ծրագրի կատարումը համակարգող խորհրդի հերթական նիստի ժամանակ, որով ազդարարվել է նոր՝ «2023-2025 թթ. Մարդու իրավունքների պաշտպանության գործողության ծրագրի նախագծման աշխատանքների մեկնարկը»»։

«Грапарак»: Создается впечатление, что Андреа Викторин никогда не выходит из кабинетов правительства
Газета «Грапарак» пишет, что нас приучили к тому, что на любом мероприятии, касающемся судебно-правовой и полицейской системы, обязательно должны присутствовать представители соросовских общественных организаций и послы западных стран. А в случае с руководителем делегации ЕС в Армении, послом Андреа Викторин, вообще создается впечатление, что они никогда не выходит из кабинетов правительства.
«Вчера она участвовала и выступила с приветственным словом на очередном заседании совета по координации выполнения Плана действий на 2020-2022 годы, вытекающего из Национальной стратегии по защите прав человека, на котором был анонсирован старт работ по проектированию Плана действий по защите прав человека на 2023-2025 годы», - пишет газета.