«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանը հերթական անգամ խաբել է քաղաքացիներին, ու նրա այդ վարքագիծը ժամանակի քննությանը չի դիմանում
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի հոկտեմբերի 2-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց 2-3 ամսում հրատապ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մասին, մինչդեռ դրանից երեք ամիս առաջ Նիկոլ Փաշինյանը նշում էր, որ ընտրությունները պետք է կայանան կամ մայիսի վերջին, կամ հունիսին:
Ավելին, նույն Փաշինյանը նշում էր, որ մինչև արտահերթ ընտրությունները պետք է ընդունվի նոր Ընտրական օրենսգիրք, և փոփոխություններ կատարվեն «Կուսակցությունների մասին» օրենքում, և այդ ամենին պետք է հասնել քաղաքական ուժերի լիակատար կոնսենսուսի պայմաններում: Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները, սակայն, տեղի ունեցան 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին:
Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տվեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնից, և քաղաքական պայմանավորվածության արդյունքում Ազգային ժողովը երկու անգամ չընտրեց նոր վարչապետ: Ընտրությունները տեղի ունեցան հին Ընտրական օրենսգրքով և այն նույն ռեյտինգային ընտրակարգով, որին Փաշինյանի իշխանությունը դեմ էր:
Ստացվում է՝ արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մասին իր հակասական հայտարարություններով Նիկոլ Փաշինյանը հերթական անգամ խաբել է քաղաքացիներին, ու նրա այդ վարքագիծը ժամանակի քննությանը չի դիմանում»։

«Жоховурд»: Никол Пашинян в очередной раз обманул граждан
Газета «Жоховурд» пишет, что 2 октября 2018 года премьер-министр Никол Пашинян объявил о срочном проведении внеочередных выборов, в то время как за три месяца до этого Никол Пашинян заявлял, что выборы должны состояться либо в конце мая, либо в июне.
«Более того, Пашинян отмечал, что до внеочередных выборов должен быть принят новый Избирательный кодекс и будут внесены изменения в закон «О партиях», и все это должно быть достигнуто в условиях полного консенсуса политических сил. Внеочередные парламентские выборы, однако, состоялись 9 декабря 2018 года.
Никол Пашинян подал в отставку с поста премьер-министра Армении, и в результате политической договоренности Национальное Собрание два раза не избрало премьер-министра. Выборы состоялись по старому Избирательному кодексу, против которого выступала власть Пашиняна.
Получается, что своими противоречивыми заявлениями о проведении внеочередных выборов Никол Пашинян в очередной раз обманул граждан и его это поведение не выдерживает испытания временем», - пишет газета.