«Ժողովուրդ». Վիտալի Բալասանյանին ադրբեջանցի գեներալներից մեկի հետ տեսել են Ասկերան քաղաքում
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վիտալի Բալասանյանին ադրբեջանցի գեներալներից մեկի հետ տեսել են Ասկերան քաղաքում:
«Մի քանի օր անց զանգեցին ու ասացին, որ Վիտոն թուրքի հետ Ասկերանով, Ստեփանակերտով եկել անցել է դեպի Կարմիր շուկա։ Ճիշտն ասած՝ աչքովս չեմ տեսել, բայց Վիտոյից էդքանը հաստատ սպասելի է»,- տեղեկացրել է կուսակցության ղեկավարը: Տեղեկությունը փորձեցինք Բալասանյանի կուսակցությունից ճշտել, ինչը մեզ այդպես էլ չհաջողվեց: Նրա գլխավորած «Արդարություն» կուսակցությանը մոտ կանգնած աղբյուրը, սակայն, վստահեցրեց, որ շրջանառվող տեղեկությունը սուտ է:
«Միանշանակ այն ենթատեքստը, որն առկա է, իրականություն չէ: Այդ տղան Նիկոլ Փաշինյանի հետ մի շատ կարևոր ընդհանրություն ունի. ատում է հաղթանակ տարած բոլոր գեներալներին, Բալասանյանի նկատմամբ անձնական ատելություն ունի: Ընտրությունների ժամանակ էլ միացել է Մասիս Մայիլյանին ու Սամվել Բաբայանին»,- ասաց մեր զրուցակիցը՝ այդպես հերքելով տեղեկությունը»։

«Жоховурд»: Виталия Баласаняна видели с одним из азербайджанских генералов в Аскеране
Газета «Жоховурд» пишет, что Виталия Баласаняна видели с одним из азербайджанских генералов в городе Аскеране.
«Через несколько дней позвонили и сказали, что Вито вместе с турком проехал по Аскерану, Степанакерту к Красному Шука. Честно говоря, я сам не видел, но ожидать такого от Вито точно можно», - сообщил руководитель партии. Мы попытались уточнить эту информацию в партии Баласаняна, что так и не удалось нам. Близкий к возглавляемой им партии «Справедливость» источник, однако заверил, что распространяемая информация – ложь.
«Однозначно, что содержащийся в этом подтекст не соответствует действительности. У этого парня есть одна важная общность с Николом Пашиняном: он ненавидит всех одержавших победу генералов. А во время выборов присоединился к Масису Маиляну и Самвелу Бабаяну», - сказал наш собеседник, опровергнув информацию.