Արցախում ադրբեջանական հարձակման հետևանքով վիրավորում ստացած 19 զինծառայողներից 2-ը դուրս են գրվել հիվանդանոցից, մյուս զինծառայողները շարունակում են բուժում ստանալ, «Սպուտնիկ Արմենիա»-ին հայտնել են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«10 վիրավոր զինծառայող բուժում են ստանում Երևանում, այդ թվում՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողը, նրա առողջական վիճակում նկատվում է դրական շարժ: Մյուս 9 զինծառայողներից 1-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, 3-ինը՝ միջին ծանրության, մյուսներինը գնահատվում է թեթև, նրանք ապաքինման փուլում են»,–հայտնել են ՊՆ–ից։
Հիշեցնենք` օգոստոսի 3-ին ժամը 09։00-ից ադրբեջանական ստորաբաժանումները թիրախավորել են ՊԲ մարտական դիրքերն ու զորամասերից մեկի մշտական տեղակայման վայրը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, ականանետներ, նռնականետներ և հարվածային ԱԹՍ-ներ։ Հայկական կողմը, պաշտոնական տվյալներով, ունի 2 զոհ և 19 վիրավոր։

Двое из 19 армянских военнослужащих, получивших ранения во время эскалации в Нагорном Карабахе 3 августа, выписались из больницы. Об этом сообщил «Sputnik Армения» пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян.
Остальные продолжают лечение: 10 из них – в Ереване, в том числе военный, находящийся в крайне тяжелом состоянии. По словам Торосяна, у него наблюдается положительная динамика. Что касается остальных девяти военнослужащих, то состояние одного из них тяжелое, у троих состояние средней тяжести, у пятерых – легкие ранения, они идут на поправку.
Напомним, 3 августа с 09:00 подразделения ВС Азербайджана, грубо нарушив режим перемирия, нанесли удары по боевым позициям Армии обороны и постоянному месту дислокаций одной из воинских частей с применением минометов, гранатометов и беспилотников, в результате чего погибли 2 человека, еще 19 – получили ранения.