«Հրապարակ». Փաշինյանն ապահովագրում է իր իշխանությունը. կառավարությունում փոփոխություններ է նախապատրաստում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղաքական հնարավոր զարգացումներին կամ թեժ աշնանն ընդառաջ, Նիկոլ Փաշինյանն ապահովագրում է իր իշխանությունը։ Երեկ կառավարությունը որոշեց, որ սեպտեմբերի 1-ից կենսաթոշակները կբարձրանան 2-3 հազար դրամով: Իհարկե, ահռելի գնաճի ֆոնին թոշակների այս չնչին բարձրացումը որևէ նշանակություն չի կարող ունենալ մարդկանց կյանքում։ Մանավանդ իրենց միլիոնանոց աշխատավարձերի ֆոնին սա առնվազն ծաղր է հանրության նկատմամբ, բայց փիառի համար բավարար է: Տեղեկություններ կան նաև, որ Փաշինյանը կառավարությունում ևս փոփոխություններ է նախապատրաստում։ Սպասում է, որ փողոցը կրկին կակտիվանա և երբ չնչին վտանգ ներկայացնի իշխանության համար, հանրային դժգոհությունները կպարպի որոշ նախարարների, կառավարության անդամների հրաժարականներով: Այսպես կոչված` ազգային համաձայնության կամ կոմպրոմիսային կառավարության ձևավորման քայլերով:
Մեր տեղեկություններով, հավանական գործընկերներն են Էդմոն Մարուքյանը, ով հավակնում է ԱԳ նախարարի պաշտոնին և 1-2 նախարարական պորտֆելի, մասնավորապես` էկոնոմիկայի նախարարի, Արամ Սարգսյանը, ով հավակնում է փոխվարչապետի պաշտոնին: Բանակցություններ են ընթանում նաև ԲՀԿ-ի հետ, բայց Գագիկ Ծառուկյանն ավելի դժվար է տրվում համոզչական աշխատանքներին, հույս ունեն, որ, ի վերջո, տեղի կտա»։

«Грапарак»: Пашинян решил застраховать свою власть – в правительстве намечаются перестановки
Газета «Грапарак» пишет, что в преддверие возможных политических развитий или «жаркой осени» Никол Пашинян решил застраховать свою власть.
«Вчера правительство приняло решение, что с 1 сентября пенсии повысятся на 2-3 тысячи драмов. Конечно, на фоне стремительного роста цен это незначительное повышение пенсий не может иметь какого-то значения в жизни людей. Особенно на фоне их миллионных зарплат это, как минимум, издевательство над народом, однако достаточно для PR.
Есть также сведения, что Пашинян готовит перестановки в правительстве. Ждет, что улица снова активизируется и когда возникнет малейшая опасность для власти, разрядит  общественное недовольство отставками некоторых министров, членов правительства – сформирует так называемое правительство национального согласия или компромиссное правительство.
По нашим сведениям, возможными партнерами будут Эдмон Марукян, претендующий на должность главы МИД и 1-2 министерские портфели, в частности, министра экономики, Арам Саркисян, претендующий на пост вице-премьера. Ведутся переговоры также с партией «Процветающая Армения», однако Гагик Царукян сложнее поддается уговорам. Надеются, что, в конце концов, уступит», - пишет газета.