Զինվոր է զոհվել. նախնական տվյալներով` Արման Սարգսյանը զոհվել է հակառակորդի կրակոցից
Սեպտեմբերի 5-ի երեկոյան հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքում, նախնական տվյալներով` հակառակորդի արձակած կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արման Գագիկի Սարգսյանը (ծնված 2002թ.), հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Փաստի առթիվ կայազորային  քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:
«Պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Արման Սարգսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակից ընկերներին», - նշվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Военнослужащий срочной службы погиб от выстрела противника – Минобороны Армении
Военнослужащий срочной службы погиб вследствие выстрела ВС Азербайджана, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
«5 сентября вечером на боевой позиции, расположенной на восточном направлении армяно-азербайджанской приграничной зоны, по предварительным данным, смертельное огнестрельное ранение от выстрела противника получил военнослужащий срочной службы, младший сержант Арман Гагикович Саркисян (2002 г.р.).
По факту готовятся материалы в гарнизонном следственном отделе.
Министерство обороны разделяет тяжелую боль утраты и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Армана Саркисяна», - отмечается в сообщении Минобороны.