Ինչ վերաբերում է նրան, որ ինձ կապում են Նիկոլի մարդը լինելու հետ, պետք է հիասթափեցնեմ՝ Նիկոլի մարդիկ նստած են Արցախում և զբաղեցնում են պաշտոններ. Սամվել Բաբայան
29/09/2022 15:30
Արցախի Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանը հոկտեմբերի 5-ին հավաք է հրավիրել Ստեփանակերտում՝ քննարկելու Արցախի շուրջ զարգացումները։
«Իրավունք»-ի հետ զրույցում նա անդրադարձել է խոսակցություններին, թե Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով է գործուղվում Արցախ՝ նոր ցավոտ որոշումների պատրաստելու արցախահայությանը:
«Ես ուշադրություն չեմ դարձնում առհասարակ գայլերի ոռնոցներին և նման խոսակցություններ տարածող պատվիրատուներին, որովհետև այդ պատվիրատուները վաղուց այլևս քաղաքական դիակներ են: Այնպես որ, խորհուրդ եմ տալիս ջուր խմել և խորը շունչ քաշել: Ինչ վերաբերում է նրան, որ ինձ կապում են Նիկոլի մարդը լինելու հետ, ապա պետք է հիասթափեցնեմ և տեղեկացնեմ հասարակությանը, որ Նիկոլի մարդիկ նստած են Արցախում և զբաղեցնում են պաշտոններ:
Իսկ իմ այցը պայմանավորված Արցախի և Հայաստանի շուրջ առկա վտանգների շուրջ կոնկրետ խնդրի լուծման մեխանիզմներ ներկայացնելուն և հասարակության հարցերին անկեղծ պատասխանելուն, ինչից էլ անհանգստացած են արցախյան քաղաքական շրջանակները, բայց նորից եմ կրկնում` թող հանգիստ նստեն տեղները և սպասեն իրենց վերջնական քաղաքական վախճանին», - նշված է հրապարակման մեջ։

Что касается того, что меня считают человеком Никола, то должен разочаровать, люди Никола сидят в Арцахе и занимают должности – Самвел Бабаян.
29/09/2022 17:01
Бывший секретарь Совета безопасности Арцаха Самвел Бабаян 5 октября созвал встречу в Степанакерте для обсуждения развитий вокруг Арцаха.
В беседе с газетой «Иравунк» он обратился к разговорам о том, что командируется в Арцах по указанию Никола Пашиняна, чтобы подготовить арцахских армян к новым болезненным решениям.
«Вообще я не обращаю внимания на вой волков и распространяющих подобные разговоры заказчиков, поскольку эти заказчики уже давно – политические трупы. Посему советую выпить воды и глубоко вздохнуть. Что касается того, что меня связывают с Николом, считают его человеком, то должен разочаровать и сообщить, что люди Никола сидят в Арцахе и занимают должности.
А мой визит обусловлен представлением механизмов решения конкретной проблемы существующих вокруг Армении и Арцаха угроз и искренним ответом на вопросы общества, чем и обеспокоены политические круги Арцаха. Но повторяю снова, пусть спокойно сидят на своих местах и ждут своей окончательной политической кончины», - отмечается в публикации.