Կաթողիկոսը հանդիպել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ. Վարչապետի հետ հանդիպման վերաբերյալ տարածվող նյութերը կեղծ են. Մայր Աթոռ
30/09/2022 15:04
ՀՀ և ԼՂՀ նախագահների հաջորդ հանդիպման նախապատրաստման նպատակով Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը այս օրերին առանձին հանդիպումներ է ունեցել նախագահների հետ, այս մասին հայտնում է Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Տեր Եսայի քահանա Արթենյանը։
«Հաստատում ենք, որ երեկ տեղի է ունեցել հանդիպում ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ։
Առանձնազրույցի բովանդակության և նաև վարչապետի հետ հանդիպման վերաբերյալ տարածվող նյութերը կեղծ են։ Կարծում ենք, որ այս ամենը նպատակ է հետապնդում ձախողել նախաձեռնված քննարկումների գործընթացը», - նշել է նա։

Католикос встречался с Левоном Тер-Петросяном, распространяемые о встрече с премьером сообщения лживые – Первопрестольный Эчмиадзин
30/09/2022 15:35
Для подготовки следующей встречи бывших президентов Армении и НКР Католикос Всех Армян в эти дни проводил отдельные встречи с президентами, сообщает директор информационной службы Первопрестольного Эчмиадзина иерей Есаи Артенян.
«Подтверждаем, что вчера состоялась встреча с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном.
Распространяемые о содержании беседы, а также  встрече с премьер-министром материалы – лживые. Считаем, что все это преследует цель провалить инициированный процесс обсуждений», - отметил он.