Ազգային ժողովն արտահերթ նիստ է հրավիրել
«Հիմք ընդունելով 2022 թվականի հոկտեմբերի 6-ին` ժամը 12:00-ին, Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը, ինչպես նաև Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության «2022 թվականի հոկտեմբերի 6-ին, ժամը 12:00-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու և Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամների ընտրություն իրականացնելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի խորհրդին միջնորդություն ներկայացնելու մասին» որոշումը , առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածի 7-րդ մասով՝
Ազգային ժողովի խորհուրդը որոշում է. համաձայնություն տալ 2022 թվականի հոկտեմբերի 6-ին` ժամը 12:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով և ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն», - նշված է ԱԺ խորհրդի որոշման մեջ:

Парламент Армении созвал внеочередное заседание
«На основании инициативы депутатов Национального Собрания о созыве внеочередного заседания парламента и решения Совета НС от 6 октября 2022 года, руководствуясь ст.100 Конституции и ст.41 конституционного закона "Регламент Национального Собрания", решением председателя Национального Собрания 6 октября, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание парламента», - говорится в решении Совета Национального Собрания.
На заседании будет обсуждаться представленное Совету Национального Собрания ходатайство о проведении выборов членов Высшего судебного совета.