Հայ գերիների դաժան սպանության տեսանյութը Ադրբեջանի դատախազությունն արդեն կեղծ է որակել. այդ հանցանքները խրախուսում են հենց Ադրբեջանի իշխանությունները. Արման Թաթոյան
07/10/2022 11:46
Հայ գերիների ադրբեջանական «Կոմանդո» ջոկատի կողմից դաժան սպանության տեսանյութը Ադրբեջանի դատախազությունը արդեն կեղծ է որակել, իսկ մյուս տեսանյութերի մասով լուրջ կասկածներ է հայտնել, այս մասին հայտնել է Իրավունքի և արդարության կենտրոն «Թաթոյան» հիմնադրամի տնօրեն, ՀՀ մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը:
«Ի՞նչ էլ արագ են «բազմակողմանի» քննությունն արել: Բա ի՞նչ պետք է անեին: Իրենք իրե՞նց էին դատելու:
Այդքան փաստերով ապացուցել եմ, որ այդ հանցանքները խրախուսում են հենց Ադրբեջանի իշխանությունները: Սա ևս մեկ ապացույց է, որ հայերի նկատմամբ հանցանքների համար անպատժելիությունը հովանավորում են հենց նրանք:
Սա ադրբեջանական հայատյացության քաղաքականության բաղկացուցիչ մաս է», - Facebook-ում գրել է Թաթոյանը:

Преступления против армян поощряются именно властями Азербайджана – Арман Татоян
Генпрокуратура Азербайджана уже назвала фейком видеозапись жестокого убийства армянских пленных азербайджанским отрядом «Командо», а относительно других видеозаписей выразила серьезные сомнения, сообщает директор Центра права и справедливости: фонд «Татоян», бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
«Как же быстро они провели "многостороннее" расследование. А что должны были сделать? Судить сами себя?
Я столькими фактами доказывал, что эти преступления поощряются именно властями Азербайджана. Это ещё одно доказательство того, что именно они спонсируют безнаказанность преступлений против армян.
Это составная часть азербайджанской армяноненавистнической политики», - написал на своей странице в Facebook Арман Татоян.