«Հրապարակ». ՔՊ համագումարի մեկնարկը տրվելու է առավոտ-գիշերով. Որոշել են լրատվամիջոցների համար փակ համագումար անել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վաղը՝ հոկտեմբերի 29-ին, Մարզահամերգային համալիրում կայանալու է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համագումարը։ Մեկնարկը տրվելու է առավոտ-գիշերով։ Մեր տեղեկություններով, ժամը 9։00-ին նախատեսված է մասնակիցների գրանցումը, իսկ դա նշանակում է, որ առավոտյան ժամը 8-ից ՔՊ-ականներն արդեն պետք է տեղում լինեն։
Չնայած Նիկոլ Փաշինյանը պարբերաբար թմբկահարում է, թե մամուլն իրենց իշխանության ժամանակ ազատ է, քան երբևէ, սակայն «ամենաժողովրդավարական» իշխանությունը որոշել է լրատվամիջոցների համար փակ համագումար անել, ինչպես անում է Հայ հեղափոխական դաշնակցությունը, և ԶԼՄ-ներին չի հրավիրել։ Իհարկե, չի բացառվում, որ յուրային լրատվամիջոցներ ներկա գտնվեն, որ իշխանականների տոնն անցանկալի լրագրողները չփչացնեն տհաճ հարցերով։ Բայց կուսակցությունից ասացին, որ համագումարն ուղիղ հեռարձակվելու է՝ այն կապահովի կուսակցությունը։ Իսկ որոշել են առավոտ ծեգին գնալ համալիր, որ խուսափեն համալիրի մուտքի մոտ դարանակալող լրագրողների հետ հնարավոր հանդիպում-առերեսումներից։ Նշենք, որ համագումարի ընթացքում ՔՊ-ն նոր կանոնադրություն, ծրագիր ու վարչություն կընտրի, որոշել են վարչության թիվը կրճատել՝ սահմանելով 15»։

«Грапарак»: Самая «демократическая» власть решила провести свой съезд в закрытом для прессы режиме
Газета «Грапарак» пишет, что завтра, 29 сентября, в Спортивно-концертном комплексе им. К.Демирчяна состоится съезд партии «Гражданский договор». Старт будет дан рано утром. По сведениям издания, регистрация участников предусматривается в 09:00, а это значит, что члены «Гражданского договора» с 8 утра уже должны быть на месте.
«Несмотря на то, что Никол Пашинян постоянно говорит о том, что во время их правления пресса во свободна, как никогда раньше, однако самая ″демократическая″ власть решила провести съезд в закрытом для прессы режиме, как делает АРФ «Дашнакцутюн», и не пригласила представителей СМИ. Конечно, не исключается, что представители приближенных к власти СМИ будут присутствовать на съезде, чтобы нежелательные журналисты не испортили праздник властям своими неприятными вопросами. Однако в партии сказали, что съезд будет транслироваться в прямом эфире. Они решили отправится в СКК рано утром, чтобы избежать возможной встречи с поджидающими их журналистами. Отметим, что на съезде будут приняты новый устав и программа партии, изберут новое правление, состав которого решено сократить до 15 человек», - пишет газета.