Հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում կկայանան Պուտին-Փաշինյան-Ալիև եռակողմ բանակցությունները. Կրեմլ
Երկուշաբթի օրը՝ հոկտեմբերի 31-ին, Սոչիում ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի կունենան Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եռակողմ բանակցությունները, հայտնել են Կրեմլի մամուլի ծառայությունից։
«Նախատեսվում է դիտարկել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, հունվարի 11-ին և 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ին կնքված եռակողմ համաձայնագրերի իրականացումը, Անդրկովկասում կայունության և անվտանգության ամրապնդման հետագա քայլերը։ Քննարկվելու են նաև առևտրատնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման և զարգացման հարցեր», - ասվում է զեկույցում։

Трехсторонние переговоры Путина, Алиева и Пашиняна состоятся 31 октября в Сочи - Кремль
Трехсторонние переговоры президента РФ Владимира Путина, президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоятся в понедельник, 31 октября в Сочи по инициативе российской стороны, сообщила в пятницу пресс-служба Кремля.
«Планируется рассмотреть ход реализации трехсторонних договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года, дальнейшие шаги по укреплению стабильности и безопасности в Закавказье. Будут обсуждены также вопросы восстановления и развития торгово-экономических и транспортных связей», - говорится в сообщении.