Փաշինյանն ընդունել է Յուրի Ջորկաեֆին․ Անդրադարձել են Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի գործադիր տնօրեն, Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի կազմում 1998-ին աշխարհի և 2000-ին` Եվրոպայի չեմպիոնների կոչումները նվաճած Յուրի Ջորկաեֆին, տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից։
Հայազգի նախկին ֆուտբոլիստը Երևան է ժամանել Համաշխարհային հայկական առաջին գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Վարչապետը կարևորել է Յուրի Ջորկաեֆի այցը և մասնակցությունը համահայկական օրակարգի խնդիրների քննարկմանը նվիրված գագաթնաժողովին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել գագաթնաժողովում քննարկվող թեմաներին, Հայաստանի շուրջ ստեղծված իրավիճակին, ինչպես նաև մեր երկրում ֆուտբոլի զարգացմանն ու այդ նպատակով ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի հետ համագործակցությանը վերաբերող հարցերի:

Никол Пашинян принял Юрия Джоркаеффа
Премьер-министр Никол Пашинян принял исполнительного директора Фонда ФИФА, чемпиона мира 1998 года и чемпиона Европы 2000 года в составе сборной Франции Юрия Джоркаеффа, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Бывший футболист армянского происхождения прибыл в Ереван для участия в первом Всемирном армянском саммите.
Премьер-министр отметил важность визит Юрия Джоркаеффа и его участия в саммите, посвященном обсуждению вопросов общеармянской повестки дня.
В ходе встречи были затронуты обсуждаемые на саммите темы, сложившаяся вокруг Армении ситуация, а также вопросы развития футбола в нашей стране и сотрудничества с этой целью с Фондом ФИФА.