Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան, հարավարևելյան հատվածում հարաբերականորեն հանգիստ է․  Էդվարդ Ասրյան
31/10/2022 18:55
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան, հարավարևելյան հատվածում հարաբերականորեն հանգիստ է․ Էդվարդ Ասրյան
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ էդվարդ Ասրյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է՝ ադրբեջանական կողմը կրակոցներով փորձում է կանխել մեր կողմից իրականացվող ինժեներական աշխատանքները, իսկ հրադադարի ռեժիմը խախտում է ինչպես նպատակային, այնպես էլ անկանոն ձևով։
«Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումներ հիմնականում գրանցվում են արևելյան ուղղությամբ` Կուտականի, Կախակնի, Սոթքի, Ջերմուկի ուղղությամբ։ Ներկա դրությամբ իրադրությունը հայ–ադրբեջանական սահմանի արևելյան, հարավարևելյան հատվածում հարաբերականորեն հանգիստ է։ Սակայն առհասարակ հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտում է ինչպես նպատակային, այնպես էլ անկանոն ձևով»,–ասել է Ասրյանը։

Ситуация на восточном, юго-восточном участке армяно-азербайджанской границы относительно спокойная – Эдвард Асрян
31/10/2022 19:20
Начальник Генштаба ВС Армении Эдвард Асоян сегодня заявил в беседе с журналистами, что азербайджанская сторона пытается предотвратить проводимые с нашей стороны инженерные работы, ведется как прицельная, так и беспорядочная стрельба.
«Нарушения режима прекращения огня противником в основном фиксируются на восточном участке – в направлении населенных пунктов Кутакан, Кахакан, Сотк, Джермук. На данный момент ситуация на восточном, юго-восточном участке армяно-азербайджанской границе относительно спокойная. Однако в целом противником ведется как прицельная, так и беспорядочная стрельба», - сказал Асрян.