«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները պետության հաշվին մի քանի օր առաջ Մադրիդ են մեկնել պարզապես շրջագայելու ու «աշխարհ տեսնելու» համար
18/11/2022 09:45
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները երեկ՝ նոյեմբերի 16-ին, հերթական «վոյաժների» են մեկնել: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ԱԺ պաշտպանության ու անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ու պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանն Իսպանիա՝ Մադրիդ են մեկնել, որտեղ մասնակցելու են ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի տարեկան նստաշրջանի աշխատանքներին:
Նույն գործուղման շրջանակներում Մադրիդ է գործուղվել նաև «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, հանձնաժողովի անդամ Աննա Գրիգորյանը, բայց, ի տարբերություն ՔՊ-ականների, Գրիգորյանը Մադրիդ այսօր՝ նոյեմբերի 18-ին է մեկնելու: Եթե թե՛ Գրիգորյանը, թե՛ Քոչարյանն ու Ալեքսանյանը նույն նիստերին են մասնակցելու, ապա տրամաբանական հարց է առաջանում՝ ինչու են տարբեր օրերի Մադրիդ մեկնում: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՆԱՏՕ-ի վեհաժողովում պատգամավորների մասնակցությամբ աշխատանքները նոյեմբերի 19-ից են մեկնարկելու, մինչև այդ զուտ կազմակերպչական աշխատանքներ են մեկնարկելու, ինչի ժամանակ պատգամավորները պարզապես որևէ անելիք չունեն: Ի՞նչ է ստացվում. ՔՊ-ականները մի քանի օր առաջ Մադրիդ են մեկնել պարզապես շրջագայելու ու «աշխարհ տեսնելու» համար՝ ստանալով այդ շրջագայության համար օրապահիկ, և դա արել են պետության հաշվին, քանի որ, ըստ ԱԺ կայքում տեղադրված՝ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի կարգադրության, գործուղման հետ կապված բոլոր ծախսերը ՀՀ պետբյուջեն է հոգալու»։

«Жоховурд»: Депутаты «Гражданского договора» за счет государства отправились в Мадрид на несколько дней раньше, чтобы погулять и «посмотреть мир»
Газета «Жоховурд» пишет, что депутаты парламентской фракции «Гражданский договор» накануне, 16 ноября, отправились в очередной «вояж». По сведениям издания, председатель постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян и депутат Ваагн Алексанян отправились в Испанию, в Мадрид, где примут участие в работах ежегодного сессии Парламентской ассамблеи НАТО.
«В рамках той же командировки в Мадрид командирована также депутат фракции ″Армения″, член комиссии Анна Григорян, однако в отличие от представителей ″Гражданского договора″, Григорян вылетит в Мадрид сегодня, 18 ноября. Если и Григорян, и Кочарян, и Алексанян должны участвовать в одних и тех же заседаниях, то возникает логический вопрос: почему в разные дни вылетают в Мадрид?
Мы узнали, что в ПА НАТО работы с участием депутатов стартуют с 19 ноября, до этого проводятся просто подготовительные работы, во время которых депутатам просто делать нечего. То есть, получается, что депутаты ″Гражданского договора″ отправились на несколько дней раньше в Мадрид, чтобы просто погулять, ″посмотреть мир″ за счет государства, получив за это путешествие суточные, поскольку согласно опубликованному на странице парламента распоряжению спикера парламента Алена Симоняна, все командировочные расходы производятся за счет госбюджета», - пишет газета.