Հայաստանը քննարկում է Փաշինյան-Ալիև հանդիպման բոլոր տարբերակները
Հայաստանը քննարկում է Փաշինյան-Ալիև հանդիպման բոլոր տարբերակները, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությունից հետո, որ չեղարկում է Բրյուսելի հանդիպումը, որոշակի խնդիրներ են ստեղծվել, բայց Հայաստանը շարունակում է դիտարկել հնարավոր հանդիպումը», - նշեց ԱԽ քարտուղարը:
Գրիգորյանն ասաց, թե հանդիպումը կարող է լինել Սանկտ Պետերբուրգում, կարող է լինել Բրյուսելում կամ որևէ այլ տեղ:
Հիշեցնենք՝ Ալիևը հայտարարել էր, թե Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը համաձայնել է հանդիպմանը միայն այն դեպքում, եթե դրան մասնակցի Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնը։ Սա, ըստ Ալիևի, նշանակում է, որ այս հանդիպումը չի կայանա։
Հայաստանի ԱԳՆ-ն, մեկնաբանելով Ալիևի խոսքերը՝ նշել էր, որ Հայաստանը պատրաստ է հանդիպմանը՝ Պրահայում ձեռք բերված պայմանավորվածության և ձևաչափի համաձայն:

Армения обсуждает все варианты встречи Пашинян-Алиев
Армения обсуждает все варианты встречи Пашинян-Алиев, заявил сегодня журналистам секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
«После заявления президента Азербайджана об отмене встречи возникли определенные проблемы, но Армения продолжает рассматривать возможность встречи», - отметил секретарь Совбеза.
Григорян сказал, что встреча может состоятся в Санкт-Петербурге, в Брюсселе или в каком-то другом месте.
Напомним, ранее Алиев заявил, что премьер-министр Армении Никол Пашинян согласился на встречу только при условии участия в ней президента Франции Макрона. По словам Алиева, это означает, что эта встреча не состоится.
МИД Армении, комментируя слова Алиева, заявил, что Пашинян готов к встрече, подтвердив при этом, что она может произойти только при участии Макрона и Мишеля.