«Ժողովուրդ». Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող ընկերությանը «սև ցուցակում» ներառելու պահանջի պատվիրատուն ՊԵԿ-ն է
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող ընկերությունը՝ «Սիլ ինշուրանս»-ը, պարբերաբար հայտնվում է պետական որոշ կառույցների ուշադրության կենտրոնում: ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն պահանջել է պատգամավորի ընտանիքին պատկանող ընկերությանը ներառել գնումների գործընթացին մասնակցելու իրավունք չունեցող մասնակիցների ցուցակում, այսինքն՝ ընկերությանը, այսպես կոչված, «սև ցուցակում» ներառելու պահանջի պատվիրատուն ՊԵԿ-ն է:
«Սիլ ինշուրանս»-ը, սակայն, չի հայտնվել «սև ցուցակում»: Այս մասին «Ժողովուրդ» օրաթերթին փոխանցեց «Սիլ գրուպ» -ի մամուլի խոսնակ Աննա Մկրտչյանը՝ նշելով. ««Սիլ ինշուրանս»-ը երբևէ չի ներառվել գնումներին մասնակցելու իրավունք չունեցող մասնակիցների ցանկում» :
Հիշեցնենք՝ անցած տարեվերջին գլխավոր դատախազությունը դատական կարգով վիճարկել է Երևանի կենտրոնում գտնվող «Սիլ պլազա» բիզնես կենտրոնի սեփականաշնորհման օրինականությունը։ Այս շենքը, ինչպես հայտնի է, պատկանում է «Գռզո պլազա» ՍՊԸ-ին»։

«Жоховурд»: Заказчиком требования о включения принадлежащей семье Хачатура Сукиасяна компании в «черный список» является КГД
Газета «Жоховурд» пишет: «Принадлежащая семье депутата от фракции «Гражданский договор» Национального Собрания Армении Хачатура Сукиасяна компания «Сил Иншуранс» периодически оказывается в центре внимания некоторых государственных структур.
Комитет государственных доходов РА потребовал включить принадлежащую семье депутата компанию в список объектов, не имеющих права участвовать в процессе закупок, то есть заказчиком включения компании в так называемый «черный список» является КГД.
Компания «Сил Иншуранс», однако, так и не попала в «черный список». Об этом газете «Жоховурд» сообщила пресс-секретарь «Сил Групп» Анна Мкртчян, отметив: «Компания «Сил Иншуранс» никогда не была в списке участников, не имеющих права на участие в тендерах по закупкам».
Напомним, в конце прошлого года Генеральная прокуратура в судебном порядке обжаловала законность приватизации находящегося в центре Еревана бизнес-центра «Сил Плаза». Это здание, как известно, принадлежит ООО «Грзо плаза»».