«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանն ուղերձ է հղել Բանակի օրվա առթիվ:
Հայոց բանակը կայացման բարդ ու դժվարին ճանապարհ է անցել։ Մեկ անգամ չէ, որ ապացուցել է իր ամրությունն ու անպարտությունը, անցել է նաև ցավի ու զրկանքների, դաժան փորձությունների միջով։ ՀՀ զինված ուժերի համար լրջագույն փորձություն էին 2018-ին հաջորդած տարիները՝ սկսած Հայաստանի իշխանությունների թիրախային հարվածներից, որոնց նպատակն էր արհեստականորեն արժեզրկել մեր բանակը, մինչև 2020-ի 44-օրյա պատերազմ, մինչև այսօր առկա անորոշություն ու անկայունություն։ Եվ չնայած կրած հարվածներին ու անդառնալի կորուստներին՝ այսօր Հայոց բանակը շարունակում է կանգուն մնալ, շարունակում է մեր բոլորի անվտանգության ու Հայաստանի Հանրապետության գոյության երաշխավորը մնալ։
Արդեն երեք տասնամյակ է՝ հունվարի 28-ը հայ ժողովրդի համար առանձնահատուկ նշանակություն ունի։ Այս օրը հպարտության, ուժի ու հավատի խորհուրդ ունի իր մեջ, անհնարինը հնարավոր դարձնելու ու նոր հաղթանակներ կերտելու խորհուրդ։ Այսօր՝ շարունակվող պարտության այս օրերին, դժվար է խոսել նոր հաղթանակների մասին, բայց, վստահաբար, դրանք լինելու են։
Հայոց բանակը հայ զինվորի ոգին է՝ անպարտ, հզոր, աննահանջ։
Փա՜ռք ու պատիվ մեր հերոսական բանակին, հավերժ փա՜ռք հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած մեր բոլոր նահատակներին», - ասվում է ուղերձում:

Председатель партии «Возрождающаяся Армения» Ваге Акопян сегодня, 28 января, направил послание ко Дню армии, в котором говорится:
Поздравляю всех с Днем армии.
Армянская армия прошла сложный и трудный путь становления. Она не раз доказывала свою силу и непобедимость, прошла и через боль и лишения, суровые испытания.
Серьезнейшим испытанием для Вооруженных Сил РА стали последовавшие после 2018 года годы: от целевых ударов властей Армении, целью которых было искусственное обесценивание нашей армии, до 44-дневной войны 2020 года, до нынешней неопределенности и нестабильности. И несмотря на удары и невосполнимые потери, сегодня Армянская армия выстояла, оставаясь гарантом безопасности каждого из нас и существования Республики Армения.
Вот уже три десятилетия 28 января имеет особое значение для армянского народа. Этот день несет в себе гордость, силу и веру, завет – сделать невозможное возможным и ковать новые победы.
Сегодня, в эти дни продолжающихся поражений, трудно говорить о новых победах, но они обязательно будут.
Армянская армия – это дух армянского воина: непобедимый, могущественный, непоколебимый.
Слава и честь нашей героической армии, вечная слава всем нашим мученикам, отдавшим свою жизнь за Родину».