«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանն ուղերձ է հղել Բանակի օրվա առթիվ:
«Այսօր լրանում է Հայոց բանակի կազմավորման 31-ամյակը։ Սա մեր դարավոր պատմության, մեր պետականության կարևորագույն ամսաթվերից է։
Դարերի ընթացքում տարբեր երկրների պաշտպանությանը բազմաթիվ հերոսներ, գեներալներ, մարշալներ տված հայ ժողովուրդը ստեղծեց սեփական բանակը, որն արդեն 31 տարի է՝ մե´ր պետականության հենասյունն է։Մեր բանակն ունեցել է փառապանծ հաղթանակներ և հերոսական պատմագրություն։ Մենք ունեցել ենք ցավոտ կորուստներ, վերապրել դժվարին ժամանակներ:
2020-ից ի վեր Արցախի ու Հայաստանի դեմ սանձազերծված պատերազմներում Հայոց բանակի բազմաթիվ նվիրյալներ իրենց կյանքը զոհաբերեցին հանուն մեր պետության ինքնիշխանության ու խաղաղության:
Հավերժ փա՛ռք ու խոնարհում նրանց անմար հիշատակին:
Այսօր ևս, այս դժվարին ժամանակներում, պայթյունավտանգ աշխարհում մեր սահմանների անվտանգությունն ու անառիկությունն ապահովում է հայոց բանակը։ Ու մեր բոլորի խնդիրն է՝ կանգնել մեր բանակի կողքին։
Անհրաժեշտ է հայոց բանակի նկատմամբ համազգային հոգատարություն` բանակաշինության խնդիրները մշտապես պահելով բոլորիս ուշադրության կենտրոնում: Շատ կարևոր է գիտակցել, որ պետության անվտանգությունը չի կարելի թողնել միայն բանակի վրա։ Իրական անվտանգություն հնարավոր է ապահովել մարտունակ բանակի, արդյունավետ պետական կառավարման, զարգացող տնտեսության, համերաշխ հասարակության և ուժեղ դաշնակիցների հետ իրական համագործակցության շնորհիվ։
Առանձնահատուկ ուզում եմ շնորհավորել այս պահին սահմանին կանգնած ու մեր երկրի անդորրը հսկող զինվորներին ու սպաներին, բոլոր զինծառայողներին, նրանց համար գիշերուզօր աղոթող ծնողներին: Անփորձանք ծառայություն ու բարի վերադարձ  հարազատ օջախներ: Խաղաղություն ու անառիկություն մեր հայրենիքի սահմաններին:

Глава партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян сегодня, 28 января, направил послание ко Дню армии, в котором говорится:
Сегодня 31-я годовщина создания Армянской Армии. Это одна из важнейших дат нашей многовековой истории, нашей государственности.
На протяжении веков армянский народ, отдавший многих героев, полководцев и маршалов на защиту других стран, создал свою армию, которая вот уже 31 год является опорой нашей государственности.
Наша армия имела блестящие победы и героическую историю. У нас были и болезненные потери, мы переживали тяжелые времена.
В войнах, развязанных против Арцаха и Армении с 2020 года, многие самоотверженные солдаты армянской армии отдали свои жизни во имя суверенитета и мира нашего государства.
Вечная слава им и преклонение перед их бессмертной памятью!
Даже сегодня, в эти трудные времена, в нашем взрывоопасном мире, безопасность и неприкосновенность наших границ обеспечивает Армянская Армия. И задача всех нас - поддерживать нашу армию.
Мы должны всенародно заботиться об Армянской Армии, постоянно держа в центре внимания вопросы армейского строительства. Очень важно осознать, что безопасность государства не надо возлагать только на армию. Реальная безопасность может быть обеспечена благодаря боеспособной армии, эффективному государственному управлению, развивающейся экономике, сплоченному обществу и реальному сотрудничеству с сильными союзниками.
Мои особые поздравления солдатам, офицерам и всем военнослужащим, стоящих на границе и охраняющих покой нашей страны, а также родителям, день и ночь молящихся за них. Желаю вам безопасной службы и благополучного возвращения в родные очаги. Пусть будет мир и неприступность на границах нашей Родины.