«Հրապարակ». Ոստիկանությունը «ՍԻԼ Ինշուրանս»-ի հետ 100 հազար դոլար արժողությամբ պայմանագիր է կնքել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ոստիկանությունը ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող «ՍԻԼ Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերության հետ հունվարի 16-ին խոշոր չափի՝ 39 մլն 984 հազար դրամ՝ 100 հազար դոլար արժողությամբ պայմանագիր է կնքել։
Ոստիկանությունն այդ գումարով «ԿԱՍԿՈ» տեսակի ապահովագրություն է ձեռք բերել 140 մեքենայի համար։ Այս գնումը ոստիկանությունը կատարել է մեկ անձից գնման ընթացակարգով, առանց մրցույթի։ Նշենք, որ «ԿԱՍԿՈ»-ն ավտոտրանսպորտային միջոցի ապահովագրություն է, որը հատուցում է ավտոտրանսպորտային միջոցին պատճառված ֆիզիկական վնասը՝ անկախ տվյալ ավտոտրանսպորտային միջոցի վարորդի մեղավորությունից, և ավելի թանկ արժե, քան սովորական ապահովագրությունը»։

Газета «Грапарак» пишет: «Полиция 16 января заключила дорогостоящий договор на 39 миллионов 984 тысячи драмов (100 тысяч долларов) со страховой компанией «СИЛ ИНШУРАНС», принадлежащей семье депутата Национального Собрания Армении от  фракции партии власти «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна.
На эту сумму полиция приобрела страховку «КАСКО» для 140 автомобилей. Данная закупка произведена полицией в порядке закупки у одного лица, без проведения тендера.
Следует отметить, что «КАСКО» – это автострахование, которое возмещает причиненный транспортному средству физический ущерб, вне зависимости от вины водителя автотранспортного средства, и стоит дороже обычного страхования.