Ալբերտ Բաղդասարյանն ազատվել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ անձնակազմի կառավարման գլխավոր վարչության պետի պաշտոնից․ նշանակվել է Սմբատ Գրիգորյանը
17/02/2023 17:10
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի, Սմբատ Գրիգորյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի անձնակազմի կառավարման գլխավոր վարչության պետ՝ ազատելով նրան 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից»,- նշված է հրամանագրում:
Վահագն Խաչատուրյանի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով Ալբերտ Բաղդասարյանն ազատվել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ անձնակազմի կառավարման գլխավոր վարչության պետի պաշտոնից․
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 3-րդ մասի, Ալբերտ Բաղդասարյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի անձնակազմի կառավարման գլխավոր վարչության պետի պաշտոնից»:

Смбат Григорян назначен начальником Главного управления по руководству личным составом ГШ ВС Армении
17/02/2023 18:05
Указом президента Армении Ваагна Хачатуряна, Смбат Григорян назначен на должность начальника мобилизационно-организационного управления Генштаба ВС Армении.
«Принимая за основание предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 1 статьи 35.1 и пункту 1 части 1 статьи 36 закона «О военной службе и статусе военнослужащего», назначить Смбата Григоряна начальником Главного управления по руководству личным составом Генштаба ВС Армении, освободив от должности командующего 5-м армейским корпусом», - отмечается в указе.
Другим указом президента, Альберт Багдасарян освобожден от должности начальника Главного управления по руководству личным составом.
«Принимая за основание предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 3 статьи 40 закона «О военной службе и статусе военнослужащего», освободить Альберта Багдасаряна от должности начальника Главного управления по руководству личным составом», - говорится в указе президента.