Բարեփոխումները լինելու են շարունակական․ Պապիկյան
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից տեղեկացնում են Սուրեն Պապիկյանի կողմից Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան կատարած այցի մասին։ ՊՆ տարածած հաղորդագրությունում նշված է․
«Փետրվարի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։
Այցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը ստուգել է օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների և պարապմունքների ընթացքը, հետևել կուրսանտների դասապրոցեսին։
Նախարարը շրջել է ռազմաուսումնական հաստատության տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների՝ ուսումնանյութական միջոցներով հագեցվածությանը, զորանոցային և ճաշարանային պայմաններին, ինչպես նաև ընթացող վերանորոգման աշխատանքներին։
Զրուցելով ռազմական համալսարանի ղեկավար կազմի հետ և քննարկելով ուսումնական գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր, Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ զինվորական ծառայության գրավչության բարձրացման, ռազմական կրթությունն առավել գրավիչ դարձնելու ուղղությամբ արդեն իսկ ներդրվել են նոր ծրագրեր և բարեփոխումները լինելու են շարունակական»։

Реформы будут продолжены – Сурен Папикян
Министр обороны Армении Сурен Папикян посетил с необъявленным визитом военный университет имени Вазгена Саркисяна, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе визита министр Папикян проверил ход мероприятий и занятий, установленных распорядком дня, проследил за процессом учебы курсантов.
Министр обошел территорию военно-учебного заведения, ознакомился с оснащением учебных аудиторий, условиями в казармах и столовой, а также с ходом ремонтных работ.
Побеседовав с руководством вуза и обсудив ряд вопросов, связанных с учебным процессом, министр отметил, что для повышения привлекательности военной службы внедрены новые программы и реформы будут продолжены.