«Ժողովուրդ». Գյումրու մի փոխքաղաքապետը Աննա Հակոբյանի մորաքրոջ թոռն է, իսկ մյուսը՝ Սուրեն Պապիկյանի հորեղբոր թոռը
04/03/2023 10:05
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գյումրու փոխքաղաքապետի պաշտոններից մեկը 5-6 ամիս է՝ թափուր է: Նախկինում այդ պաշտոնը զբաղեցնում էր Դավիթ Առուշանյանը, որը նախորդ տարի հոկտեմբերին հրաժարական տվեց և գործուղվեց խորհրդարան. այժմ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր է:
Գյումրու ավագանու ՔՊ խմբակցության ղեկավար Քնարիկ Հարությունյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնեց, որ ՔՊ-ն փոխքաղաքապետի պաշտոնում առաջադրել է Գյումրու ավագանու ՔՊ խմբակցության անդամ Վահագն Մկրտչյանի թեկնածությունը, և առաջիկա ավագանու նիստում, քաղաքապետի ներկայացմամբ, ավագանու ընդհանուր թվի ձայների մեծամասնությամբ վերջինս կընտրվի փոխքաղաքապետ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ Գյումրու աղբյուրները հայտնեցին, որ Վահագն Մկրտչյանը վարչապետի տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի մորաքրոջ թոռն է: Գյումրիից մեր զրուցակիցը նշեց, որ վերջինս գյումրեցիներին ոչնչով հայտնի չէ, մինչ այս քաղաքական գործունեություն չի ծավալել, մասնագիտությամբ ատամաբույժ է,ավելին՝ Գյումրու ավագանու ՔՊ խմբակցության ամենապասիվ անդամներից է։ «ՔՊ-ում կադրային սով է, թեկնածու չունեն, փոխքաղաքապետի պաշտոնն էլ թափուր է։ Որպեսզի ինչ-որ մեկին լավություն անեն, որոշել են իրենց ազգականին լավություն անեն»,-ասաց մեր զրուցակիցը:
Ի դեպ, Գյումրու մյուս փոխքաղաքապետը Արթուր Պապիկյանն է, ով ՊՆ նախարար Սուրեն Պապիկյանի հորեղբոր թոռն է, նաև՝ նախկին զինվորական»։

«Жоховурд»: Один вице-мэр Гюмри – внучатый племянник Анны Акопян, а другой – внучатый племянник Сурена Папикяна
04/03/2023 10:28
Газета «Жоховурд» пишет, что одна из должностей вице-мэра Гюмри уже 5-6 месяцев вакантна. В прошлом этот пост занимал Давид Арушанян, который в октябре прошлого года подал в отставку и был командирован в парламент. Сейчас он депутат фракции «Гражданский договор».
Руководитель фракции «Гражданский договор» в Совете старейшин Гюмри Кнарик Арутюнян сообщила изданию, что фракция выдвинула на пост вице-мэра города кандидатуру члена фракции «Гражданский договор» Ваагна Мкртчяна и на предстоящем заседании Совета старейшин он будет избран вице-мэром большинством голосов.
Как передают источники издания в Гюмри, Ваагн Мкртчян – внучатый племянник Анны Акопян. Наш собеседник отметил, что последний ничем неизвестен гюмрийцам, до этого не занимался политической деятельностью, он ветеринар, более того, один из самых пассивных членов фракции «Гражданский договор» в Совете старейшин Гюмри.
«В "Гражданском договоре" кадровый голод, нет кандидатов, должность вице-мэра вакантна. Чтобы сделать кому-то добро, решили сделать добро своему родственнику», - сказал собеседник издания.
«Кстати, другой вице-мэр Гюмри – Артур Папикян – внучатый племянник Сурена Папикяна, также бывший военный», - отмечает газета.