Դեկտեմբերի 23-ին Միրզոյանը հիփոթեքային վարկի պայմանագիր է ստորագրել․ Փաշինյանի պնդմամբ՝ այդ օրը Մոսկվայում եռակողմ հանդիպմանը չմասնակցած ԱԳ նախարարի՝ Հայաստանում գտնվելը կենսական անհրաժեշտություն էր
14/03/2023 18:28
Դեկտեմբերի 23-ին` այն օրը, երբ  ՌԴ միջնորդությամբ Մոսկվայում պետք է կայանար Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը, բայց որին հրաժարվել էր մասնակցել հայկական կողմը, ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հիփոթեքային վարկի պայմանագիր է ստորագրել, պարզել է CivilNet-ը։
Այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ վարչապետ Փաշինյանը, սակայն, վստահեցրել է, որ պաշտոնական Երևանը ոչ թե բոյկոտել է նշված եռակողմ հանդիպումը, այլ ՀՀ ԱԳ նախարար Միրզոյանի՝ այդ օրերին Հայաստանում գտնվելը կենսական անհրաժեշտություն էր։
CivilNet-ը, տեղեկացնելով, որ Արարատ Միրզոյանը նախանշված եռակողմ հանդիպման օրը՝ դեկտեմբերի 23-ին, Հայաստանում հիփոթեքային վարկի պայմանագիր է ստորագրել, կից ներկայացրել է նաև վերոնշյալն ապացուցող փաստեր. Կոտայքի մարզի Քասախ գյուղում Միրզոյանի ձեռք բերած նոր առանձնատան կադաստրային փաստաթղթերում առկա է բանկի, վաճառողի և գնորդի մեջև կնքված հիփոթեքային պայմանագիրը, որի տակ անձանբ ստորագրել է Արարատ Միրզոյանը։ Պայմանագիրի կնքման ամսաթիվը 2022-ի դեկտեմբերի 23-ն է, այսինքն՝ Մոսկվայում երեք արտգործնախարարների հանդիպման օրը։

Чем был занят Арарат Мирзоян 23 декабря, в день запланированной трехсторонней встречи в Москве: «CivilNet»
14/03/2023 20:19
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, который отказался от участия в запланированной 23 декабря трехсторонней встрече глав МИД Армении, РФ и Азербайджана в Москве, подписал в этот день ипотечный договор, сообщает CivilNet.
Сегодня на пресс-конференции премьер-министр Никол Пашинян обратился к этому вопросу, заверив, что официальный Ереван не бойкотировал указанную трёхстороннюю встречу, Мирзоян не поехал на эту встречу по объективным причинам и в эти дни нахождение министра в стране было жизненной необходимостью.
«То, что эта встреча не состоялась, в действительности было связано с глубоким кризисом, а не с бойкотированием встречи. И в этой ситуации необходимо было, чтобы министр иностранных дел был в Ереване для управления этой новой обстановкой, деятельности на международных площадках и т.д.», - заявил Пашинян.
Напомним, Азербайджан с 12 декабря 2022 года перекрыл Лачинский коридор.
CivilNet  сообщает, что в день запланированной трехсторонней встречи глав МИД в Москве, 23 декабря, Арарат Мирзоян подписал договор об ипотеке, представив также подтверждающие это факты.
В кадастровых документах приобретенного Мирзояном в селе Касах Котайкской области нового особняка есть также ипотечный договор, заключенный между банком, продавцом и покупателем, под которым стоит подпись Арарата Мирзояна. Дата заключения договора – 23 декабря 2022 года – день встречи глав МИД трех стран в Москве.